Zavřít reklamu

Na jaře by mohl přijít iPad mini Pro, Apple přeložil ohlášení svých finančních výsledků a investuje obří sumu do výstavby datového centra v Dánsku. Apple Pay se dostává do Ruska, v Cupertinu se již počtvrté za sebou slaví titul nejhodnotnější firmy světa a otevírá se první vývojářské centrum pro iOS v Evropě.

Spekuluje se o novém iPadu mini Pro (3. 10.)

S příchodem dvou velikostí iPadů Pro se Apple poněkud přestal soustředit na nejmenší varianty z rodiny jablečných tabletů – iPady mini. To se ovšem může v blízké době změnit. Japonský blog Mac Otakara navázal na zprávu od analytiků z KGI, kteří se domnívají, že příští rok budou představeny tři nové modely iPadů, a dodal, že již na jaře roku 2017 bude odhalen vylepšený 7,9palcový iPad mini 4 s dodatkem Pro.

Očekávaný iPad mini Pro by měl být vybaven Smart Connectorem (k připojení vybraného příslušenství), displejem s technologií True Tone, 12megapixelovou kamerou iSight doplněnou o True Tone blesk a čtyřmi reproduktory. Vedle této novinky by měl být iPad Pro ve standardní variantě (9,7 palce) zvětšen na 10,1 palce a největší iPad přijde také s True Tone displejem a stejným kamerovým systémem jako u modelu mini Pro.

Zdroj: MacRumors

Apple změnil termín vyhlašování finančních výsledků, možná kvůli novým MacBookům (3. 10.)

Finanční výsledky Applu jsou vždy žhavým tématem a nebude tomu jinak ani v rámci čtvrtého fiskálního kvartálu (Q4 2016), kdy budou zveřejněny především utajované prodeje iPhonů 7. Apple však konání této události, jež byla plánována na 27. října, musel přeložit na jiný den kvůli jistému narušení jeho harmonogramu. Ohlásil to na svých webových stránkách.

Konference se nyní bude konat o dva dny dříve, tedy 25. října. Důvodem může být dlouho spekulované představení nových MacBooků, které by se mohlo odehrát právě 27. října. Odhalen má být zcela nový MacBook Pro, vylepšená varianta Air a možná také renovovaný iMac.

Zdroj: MacRumors

Apple provedl v Dánsku obří investice, největší zahraniční v historii (3. 10.)

V minulém roce se Apple nechal slyšet, že v Evropě otevře dvě nová datová centra, která se pro společnost mají stát doposud největší evropskou investicí. Po Irsku nyní přichází Dánsko, konkrétně vesnice Foulum, kde výstavba datového centra přijde v přepočtu na 22,8 miliardy korun (950 milionů dolarů). Dánský ministr zahraničí pro CPH Post řekl, že se jedná o vůbec největší kapitálovou investici v dějinách země.

Projekt má splňovat enviromentální zásady Applu a má být poháněn energií ze 100% obnovitelných zdrojů. Cílem této výstavby je zlepšení online služeb jako iTunes Store, App Store, iMessage, Mapy a Siri po celé Evropě.

Zdroj: 9to5Mac

Ruskou je desátou zemí, kde funguje Apple Pay (4. 10.)

Platební služba Apple Pay dále expanduje, a to do největší země světa. Rusko je tak desátým světovým a čtvrtým evropským státem (po Velké Británii, Francii a Švýcarsku), kde mohou uživatelé svými jablečnými mobilními zařízeními bezkontaktně platit.

Služba je v Rusku zatím dostupná pro majitele kreditních a debetních karet Mastercard v rámci banky Sberbank.

Zdroj: The Verge

Apple je počtvrté v řadě nejhodnotnější značkou světa (5. 10.)

Společnost Interbrand, která se mimo jiné zabývá sestavováním žebříčků nejhodnotnějších firem světa, opět zveřejnila letošní pořadí. Na prvním místě je již počtvrté v řadě Apple s hodnotou 178,1 miliardy dolarů, jenž za sebou zanechal technologické giganty jako Google (2.) se 133miliardovou hodnotou, Microsoft (4.), IBM (6.) nebo Samsung (7.).

Oproti minulému roku si polepšil i v rámci valuace, a to konkrétně o 5 procent. Z hlediska meziročního růstu je na tom však nejlépe Facebook se 48procentním růstem.

Zdroj: Apple Insider

V Neapoli se otevřela první akademie pro iOS vývojáře (5. 10.)

Italská Neapol se stává prvním místem v Evropě, kde se otevřela vývojářská akademie pro operační systém iOS. V kampusu San Giovanni a Teduccio neapolské univerzity Fridricha II. Štaufského se budou studenti během devítiměsíčního kurzu učit programovat a vyvíjet aplikace pro iPhony a iPady. K tomu budou využívat jak nejnovější MacBooky, tak i zařízení s iOS. Kapacita je zatím pro 200 studentů, avšak se očekává, že příští rok by se mohla zdvojnásobit.

Apple se již v minulosti nechal slyšet, že bude s postupem času otevírat další vývojářské akademie po celém světě.

Zdroj: MacRumors

Týden v kostce

V průběhu minulého týdne se to nejzásadnější stalo na poli hardwaru. Google představil nové telefonní vlajkové lodě Pixel s nejpokročilejší kamerou, které navíc disponují neomezeným cloudovým úložištěm, a Apple přestal prodávat třetí generaci Apple TV. Samsung se díky akvizici startupu Viv začíná angažovat ve sféře umělé inteligence a Apple podněcuje uživatele k využívání operačního systému macOS Sierra pomocí automatického stahování.

.