Zavřít reklamu

Apple si v případě svých operačních systémů zakládá na jejich jednoduchosti a svižnosti. Právě to jsou ostatně vlastnosti, kterých si jablíčkáři cení nejvíce, primárně tedy zmiňované jednoduchosti, díky čemuž je používání jablečných produktů nesmírně snadné. To ale na druhou stranu neznamená, že by systémy byly bezchybné, ba právě naopak. Napříč softwarem od Applu totiž můžeme najít množství nejrůznějších nedostatků až chyb, které jdou kompletně proti zmiňovaným benefitům. Právě na jednu takovou drobnost si nyní společně posvítíme.

Jablíčkáři omylem volají svým kontaktům

Pokud se řadíte mezi uživatele jablečných telefonů, pak je dost velká šance, že jste se s tímto nedostatkem setkali i vy. Řeč je totiž o jednom specifickém případu, kdy lze omylem vytočit někoho z nedávných telefonátů. Pojďme si celou situaci vysvětlit přímo na příkladu. Pokud totiž někomu voláte a jeho kontakt vybíráte z historie telefonátů, pak existuje šance, že následně omylem vytočíte někoho úplně jiného. Po ukončení hovoru se vám totiž instantně zobrazí opět stejná obrazovka s historií telefonátů. Problém je to však v případě, kdy plánujete zavěsit, zatímco druhá strana to stihne těsně před vámi. Jak už jsme zmínili, v takovém případě se ihned zobrazí historie, kvůli čemuž tak namísto tlačítko pro zavěšení klepnete na vytočení některého z posledních čísel, kterému tak začínáte okamžitě volat.

hovor iphone apple watch

Jedná se tak prakticky o hloupou shodu okolností a ve většině případů platí, že stále máte příležitost hovor včas ukončit, a to tedy ještě předtím, než začne zvonit telefon druhé strany. Horší je to však v případě, kdy takto omylem vytočíte FaceTime hovor. U něj totiž nečekáte na spojení, ba právě naopak – u druhé strany začíná zvonit prakticky okamžitě. I když tedy hovor ihned zavěsíte, druhá strana od vás uvidí zmeškané volání.

Vhodné řešení

Na tento „problém“ si stěžuje více jablíčkářů, kteří se snaží najít vhodné řešení pro předcházení omylnému vytáčení kontaktům z historie. Někteří navrhují přidat mírnou odezvu, díky níž by nedocházelo k okamžitému zobrazení obrazovky s historií, čímž by šlo teoreticky celému nedorozumění předejít. Apple se ale k tomu (zatím) nemá.

I přesto jsou ale i způsoby, jak celou záležitost mírně obejít. Na druhou stranu se ale nejedná o zrovna nejšikovnější řešení. Klíčem totiž je, abyste nevytáčeli čísla z obrazovky s historií, která se po zavěšení logicky ihned zobrazí. Alternativou je tedy například použití Siri, číselníku či přímo kontaktů. Musíme však uznat, že se o zrovna ideální řešení nejedná.

.