Zavřít reklamu

Pokud sledujete dění v jablečném světě, tak vám zajisté před několika týdny neuniklo představení nových jablečných telefonů od Applu. Konkrétně kalifornský gigant přišel s celkově čtyřmi modely, a to iPhone 13 mini, 13, 13 Pro a 13 Pro Max. Dočkali jsme se například menšího výřezu pro Face ID, výkonnějšího a úspornějšího čipu A15 Bionic, modely Pro pak nabídnou ProMotion displej s adaptivní obnovovací frekvencí. Tím to ale nekončí, jelikož se Apple, stejně jako několik předchozích let po sobě, zaměřil i na fotosoustavu, která se letos dočkala opět velkého vylepšení.

Jak fotit makro fotky na starší iPhone

Mezi jednu z hlavních nových funkcí fotoaparátu u iPhonu 13 Pro (Max) patří možnost focení makro fotografií. Režim pro focení makro snímků se u těchto zařízení aktivuje vždy automaticky, a to po přiblížení se k focenému předmětu. K focení těchto snímků se využívá ultra-širokoúhlý fotoaparát. Apple samozřejmě nemá v plánu tuto funkci zpřístupnit na starších zařízeních, tudíž na nich oficiálně makro fotografii prostě nevyfotíte. Před pár dny však došlo k majoritní aktualizaci známé fotografické aplikaci Halide, která zpřístupňuje možnost pro focení makro snímků i na starších jablečných telefonech – konkrétně na iPhonech 8 a novějších. Pokud byste i vy chtěli fotit makro fotografie na vašem iPhonu, tak stačí postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste si stáhli aplikaci Halide Mark II – Pro Camera – stačí klepnout na tento odkaz.
  • Jakmile aplikaci stáhnete, tak ji klasickým způsobem spusťte a vyberte si formu předplatného.
    • K dispozici je bezplatná týdenní zkušební doba.
  • Následně v levé dolní části aplikace klepněte na ikonu AF v kroužku.
  • Zobrazí se další možnosti, kde opět vlevo dole klepněte na ikonu kytičky.
  • Tímto se ocitnete v režimu Makro a můžete se vrhnout do focení makro snímků.

Pomocí výše uvedeného způsobu lze tedy na vašem iPhonu 8 a novějším jednoduše fotit makro fotografie. Tento režim v aplikaci Halide dokáže automaticky vybrat objektiv, který se využije pro co možná nejlepší výsledek. Kromě toho dochází po vyfocení makro snímku ke speciální úpravě a zvýšení kvality fotografie, a to díky umělé inteligence. Při využití Makro režimu se vám navíc ve spodní části aplikace objeví posuvník, pomocí kterého je případně možné ručně precizně zaostřit na objekt, který se rozhodnete fotit. Výsledné makro fotky samozřejmě nejsou tak detailní a pěkné jako u nejnovějších iPhonů 13 Pro (Max), na druhou stranu se ale rozhodně nejedná o nějakou bídu. Makro režim v aplikaci Halide můžete porovnat s klasickým režimem v aplikaci Fotoaparát. Díky tomu uvidíte, že jste s Halide schopni zaostřit na objekt, který se nachází několikanásobně blíže k vašemu objektivu. Halide je profesionální fotografickou aplikací, která toho nabízí opravdu nespočet – rozhodně si ji tedy můžete pořádně projít. Třeba zjistíte, že vám vyhovuje o dost více než nativní Fotoaparát.

Halide Mark II – Pro Camera stáhnete zde

.