Zavřít reklamu

S příchodem aktuálně nejnovějších iPhonů 13 (Pro) jsme se dočkali několika vymodlených funkcí, po kterých jableční příznivci dlouhou dobu volali. Zmínit můžeme především ProMotion displej s adaptivní obnovovací frekvencí až do 120 Hz, kromě toho jsme se však dočkali také vylepšení fotosoustavy, ostatně jako každý rok v poslední době. Pravdou ale je, že letos je vylepšení fotosoustavy opravdu velmi patrné, a to jak po stránce designu, tak samozřejmě po stránce funkčnosti a kvality. Dočkali jsme se například podpory natáčení videí v ProRes formátu, nového Filmařského režimu či focení v režimu makro.

Jak na iPhone deaktivovat automatický režim makro

Co se týče makro režimu, tak díky něj můžete pořizovat snímky věcí, předmětů či čehokoliv jiného z bezprostřední blízkosti, čímž jste schopni zaznamenat i ty nejmenší detaily. Makro režim využívá pro focení ultra-širokoúhlý objektiv a až donedávna docházelo k jeho aktivaci automaticky v případě, že fotoaparát rozpoznal přiblížení se k objektu – změnu jste mohli pozorovat přímo na displeji. Problém byl ale právě v automatické aktivaci makro režimu, protože ne ve všech případech chtěli uživatelé při focení makro režim využít. Dobrou zprávou ale je, že jsme se v nedávné aktualizaci iOS dočkali možnosti, díky které je konečně možné aktivaci režimu makro ovládat ručně. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu 13 Pro (Max) přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže, kde najděte a rozklikněte sekci Fotoaparát.
  • Následně se přesuňte úplně dolů, kde pomocí přepínače aktivujte možnost Ovládání režimu makro.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné provést deaktivaci automatického režimu makro. Pokud se nyní přesunete do aplikace Fotoaparát a přesunete se objektivem blízko k nějakému objektu, kdy je možné využít makro režim, tak se v levém dolním rohu objeví malé tlačítko s ikonou kytičky. Právě s pomocí této ikony můžete jednoduše makro režim deaktivovat, popřípadě naopak zapnout. Je rozhodně dobře, že Apple s touto možností přišel tak relativně brzo, jelikož si na automatickou aktivaci makro režimu stěžovalo opravdu mnoho uživatelů. Apple v poslední době všeobecně o mnoho více naslouchá svým zákazníkům, což je rozhodně dobře. Nezbývá než doufat, že to takto bude i do budoucna.

.