Zavřít reklamu

iBooks, Apple Books či Apple Knihy jsou poměrně přehlíženým titulem společnosti, který má skutečný potenciál, jen se jej ještě nepodařilo Applu nějak vytěžit. Během pandemie totiž trochu zaspal, a právě v té době byly podobné aplikace skutečně silné. Nicméně to rozhodně není tak, že by Apple na svou aplikaci dočista zapomněl. 

Titulů věnujících se nějaké podobě četby je v App Storu až nečekaně hodně. Knihy by ale oproti nim měly mít jasnou výhodu, protože se přece jen jedná o titul Applu. Najdete v něm pak nejen PDF soubory a klasické knihy, ale i audioknihy. I když tady právě dochází k částečné změně.

Apple na své Knihy nijak neupozorňuje, nijak je ani nepromuje, a i když o titulu nabízí samostatnou stránku, musíte ji chvíli hledat. Mírná změna, kterou Apple provedl, je pak v podobě upozadění audioknih. Pokud v zařízení žádnou nemáte, a pokud vám tedy aplikace nemá jakou předložit, nezobrazí vám ani patřičnou nabídku mezi hlavními záložkami. Poté se audioknihy nabízejí až když rozkliknete svou profilovou fotografii.

Dává to ale možná i smysl. Ne tedy v tom, aby byla aplikace přehlednější, ale v tom, že by se mohl Apple připravovat na příchod své nové služby. Podobně jako se opřel do podcastů, tak by se právě mohl opřít i do audioknih, kdy by přinesl samostatný titul, který by nabízel obsáhlou knihovnu hlasových knih dostupných za jedno předplatné. V takovém případě by pak právě bylo nežádoucí, aby audioknihy ještě nabízela nějaká jeho jiná aplikace. 

.