Zavřít reklamu

iBooks, Apple Books či Apple Knihy jsou poměrně přehlíženým titulem společnosti, který má skutečný potenciál, jen se jej ještě nepodařilo Applu nějak vytěžit. Během pandemie totiž trochu zaspal, a právě v té době byly podobné aplikace skutečně silné. Nicméně to rozhodně není tak, že by Apple na svou aplikaci dočista zapomněl. 

Titulů věnujících se nějaké podobě četby je v App Storu až nečekaně hodně. Knihy by ale oproti nim měly mít jasnou výhodu, protože se přece jen jedná o titul Applu. Najdete v něm pak nejen PDF soubory a klasické knihy, ale i audioknihy. I když tady právě dochází k částečné změně.

Apple na své Knihy nijak neupozorňuje, nijak je ani nepromuje, a i když o titulu nabízí samostatnou stránku, musíte ji chvíli hledat. Mírná změna, kterou Apple provedl, je pak v podobě upozadění audioknih. Pokud v zařízení žádnou nemáte, a pokud vám tedy aplikace nemá jakou předložit, nezobrazí vám ani patřičnou nabídku mezi hlavními záložkami. Poté se audioknihy nabízejí až když rozkliknete svou profilovou fotografii.

Dává to ale možná i smysl. Ne tedy v tom, aby byla aplikace přehlednější, ale v tom, že by se mohl Apple připravovat na příchod své nové služby. Podobně jako se opřel do podcastů, tak by se právě mohl opřít i do audioknih, kdy by přinesl samostatný titul, který by nabízel obsáhlou knihovnu hlasových knih dostupných za jedno předplatné. V takovém případě by pak právě bylo nežádoucí, aby audioknihy ještě nabízela nějaká jeho jiná aplikace. 

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Podelo se to tam, ze nikam. Bohuzel je to jiz min 2 roky co Apple audioknihy v CR nenabizi a smutne musim rici ze i drive koupene dve nejak nevidim. Resil jsem a koukal i na stranky Apple a proste podpora audioknih, tzn i obchodu pro CR neni : https://support.apple.com/cs-cz/HT204411

    Samozrejme lze rucne napr pres iTunes do app audioknihy nahrat a pak bezne funguji, ale …

celý text

Čtěte více.