Zavřít reklamu

Jak jednoduše zrychlit Touch ID je termín, který vyhledávají především majitelé starších iPhonů. Prvním jablečným telefonem, který s technologií Touch ID přišel, se stal v roce 2013 model iPhone 5s. Tehdy se jednalo o naprostou revoluci, jelikož do té doby jste se mohli na vašich telefonech ověřovat pouze kódovým zámkem, na Androidu pak například ještě gesty. Využívání Touch ID je rychlé, bezpečné a nesmírně pohodlné. Někteří uživatelé si dokonce na Touch ID tak moc zvykli, že jim stále přijde lepší než novější a modernější Face ID, které je součástí novějších iPhonů. Postupem let se samozřejmě Touch ID vyvíjelo a vzniklo několik generací, které se od sebe liší hlavně rychlostí.

Jak jednoduše zrychlit Touch ID

Pokud patříte mezi vlastníky staršího iPhonu s Touch ID, tak je dosti možné, že vám ověření pomocí otisku prstu může přijít pomalé. A rozhodně se nejedná pouze o pocit – Touch ID v iPhonu 5s se oproti tomu v iPhonu 8 či SE (2020) zásadně liší, především tedy co se týče rychlosti. Jestliže se nechcete staršího iPhonu vzdát, tak pro vás mám skvělý tip, pomocí kterého můžete Touch ID jednoduše zrychlit. Stačí, abyste do Touch ID podruhé přidali otisk stejného prstu, kterým iPhone odemykáte. Postup je tedy následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte níže, kde otevřete sekci Touch ID a kód.
  • Následně se pomocí vašeho kódového zámku autorizujte.
  • Po úspěšné autorizaci klepněte níže v kategorii Otisky na Přidat otisk…
  • Tímto se ocitnete v rozhraní pro přidání nového otisku prstu.
  • Nyní tedy podruhé přidejte otisk stejného prstu, kterým chcete iPhone odemykat rychleji.

Provedením výše uvedeného postupu tedy můžete jednoduše zrychlit Touch ID. Jednotlivé otisky prstů si můžete také pojmenovat, abyste v nich měli pořádek – stačí na konkrétní otisk klepnout, a poté název změnit. Pokud v přehledu otisků položíte prst na Touch ID, tak se vám konkrétní otisk zvýrazní. Celkově je do Touch ID možné přidat až pět různých otisků. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že se rozhodně druhý otisk stejného prstu vyplatí přidat. Touch ID se tím výrazně zrychlí, jelikož má rázem k dispozici dva podobné záznamy, díky kterým je možné otisky porovnat.

.