Zavřít reklamu

Pokud vlastníte Apple Watch, tak jistě víte, že jejich hlavním úkolem je především sledovat vaši aktivitu a povzbuzovat vás v tom, abyste každý den něco dělali. Všeobecně se Apple svými produkty snaží dbát o zdraví svých uživatelů, čehož si můžete všimnout například v propracované aplikaci Zdraví, kde se nachází všemožné informace o vašem sluchu, srdci, aktivitě a dalších. Vždy, když se s Apple Watch chystáte cvičit, tak byste jim měli říct, jakou aktivitu zrovna budete provozovat. Je to proto, aby mohly jablečné hodinky přesně měřit vaši aktivitu, jelikož provádění různých aktivit vyžaduje odlišnou dávku energie a pohybu. Existuje však vychytávka, pomocí které dokáží Apple Watch vybrat druh cvičení automaticky. Vám se poté při detekci cvičení pouze na Apple Watch objeví sport, který hodinky rozpoznaly. Vy tuto aktivitu buď potvrdíte, anebo režim cvičení změníte.

Jak na Apple Watch aktivovat automatickou detekci cvičení

Na vašem iPhonu, který máte s Apple Watch spárovaný, otevřete nativní aplikaci Watch. Ve spodním menu se ujistěte, že se nacházíte v sekci Moje hodinky. Poté sjeďte o něco níže, dokud nenarazíte na sekci Cvičení, kterou rozklikněte. Zde poté stačí opět sjet o něco níže, kde už se nachází samotná možnost pro detekci automatického cvičení v podobě funkcí Připomínka zahájení cvičení a Připomínka ukončení cvičení. Pokud obě tyto funkce aktivujete, tak vám budou hodinky automaticky ohlašovat start a konec vašeho cvičení. Tuto funkci samozřejmě můžete nastavit také přímo na Apple Watch, a to v Nastavení -> Cvičení. Zde už se nachází stejnojmenné funkce, které stačí aktivovat.

Automatická detekce cvičení je k dispozici na všech Apple Watch kromě Series 0 (původních). Ať už tedy máte Apple Watch Series 1, anebo Apple Watch Series 5, měly by se zde obě výše zmíněné funkce objevit. U novějších generací jsou sice obě funkce ve výchozím nastavení aktivované, avšak u starších modelů jsem se již několikrát setkal s tím, že byly deaktivované.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více