Zavřít reklamu

Pokud chcete při používání všemožných zařízení zajistit maximální bezpečnost a mít vždy k dispozici nejnovější funkce, tak je nutné, abyste pravidelně prováděli aktualizace. A to neplatí jen pro iPhone, iPad či Mac, ale například také Apple Watch a jejich watchOS, který jablečná společnost aktualizuje stejně často jako ostatní systémy, ne-li častěji. Kromě systému jako takového byste pak měli také provádět aktualizace aplikací, kterých je pro jablečné hodinky k dispozici požehnaně. Před pár lety Apple dokonce přišel s vlastním App Storem pro watchOS, čímž se jablečné hodinky staly ještě více nezávislými na iPhonu.

Jak na Apple Watch (de)aktivovat automatické aktualizace aplikací

Aktualizace aplikací se na Apple Watch ve výchozím nastavení stahují a instalují automaticky. To je samozřejmě ve většině případech ideální. Pokud však například vlastníte starší Apple Watch, tak stahování aktualizací aplikací na pozadí může vést ke zpomalení systému, což může být nevyžádané. Někteří uživatelé by tak dost možná mohli chtít provést deaktivaci automatického stahování aktualizací aplikací. Popřípadě samozřejmě mohou existovat i uživatelé, kterým se aktualizace automaticky nestahují. Pojďme se prosto společně podívat, jak lze na Apple Watch automatické aktualizace aplikací (de)aktivovat:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Watch.
  • Jakmile tak učiníte, tak se ve spodním menu přesuňte do sekce Moje hodinky.
  • Následně sjeďte o kus níže, kde lokalizujte a rozklikněte kolonku App Store.
  • Zde už jen stačí pomocí přepínače (de)aktivovat Automatické aktualizace.

Pomocí výše uvedeného postupu lze tedy na Apple Watch zakázat nebo povolit automatické aktualizace aplikací. Kromě toho zde najdete také možnost pro automatické stahování všech koupených nebo bezplatně stažených aplikací z jiných zařízení. Pokud automatické aktualizace na Apple Watch zakážete, tak je bude nutné stahovat ručně v rámci App Store. Podobně lze automatické aktualizace aplikací (de)aktivovat i přímo na Apple Watch, a to v Nastavení → App Store.

.