Zavřít reklamu

Pokud chcete zajistit stoprocentní bezpečnost a přístup k nejnovějším funkcím, tak je nutné, abyste pravidelně aktualizovali jak operační systémy ve vašich zařízeních, tak i samotné aplikace. To platí jak v případě iPhonu či Macu, tak i Apple Watch. Jednotlivé aktualizace lze samozřejmě vyhledávat, stahovat a instalovat ručně, každopádně abyste se nemuseli o nic starat, tak systém celý proces může dělat automaticky. Některým uživatelům tohle ale samozřejmě nemusí vyhovovat, popřípadě mohou existovat takoví, kteří by automatické aktualizace ocenili, ale nemají je aktivované.

Jak na Apple Watch (de)aktivovat automatické aktualizace systému

Dobrou zprávou je, že si v rámci Apple Watch můžete nastavit, zdali se systém bude aktualizovat automaticky, anebo nikoliv. Každý uživatel si tak může stahování aktualizací watchOS nastavit podle vlastního uvážení. V případě, že budete mít automatické aktualizace aktivní, tak může docházet k aktualizaci systému v noci, kdy budou Apple Watch na nabíječce. Pokud však automatické aktualizace deaktivujete, tak vše bude čistě na vás. Postup pro nastavení automatických aktualizací watchOS je následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Watch.
  • Jakmile tak učiníte, tak se ve spodním menu přesuňte do sekce Moje hodinky.
  • Následně sjeďte o kousek níže, kde najděte a rozklikněte kolonku Obecné.
  • Zde pak v horní části otevřete řádek s názvem Aktualizace softwaru.
  • Dále je nutné, abyste nahoře otevřeli sekci Automatické aktualizace.
  • Zde už jen stačí pomocí přepínače (de)aktivovat možnost Automatické aktualizace.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašich Apple Watch provést (de)aktivaci automatických aktualizací systému watchOS. Pokud tedy nechcete, aby se aktualizace automaticky stahovaly a zabíraly místo v úložišti, popřípadě pokud vám nevyhovuje automatické spuštění aktualizace v noci, tak nyní víte, jak provést deaktivaci. Naopak, pokud byste chtěli automatické aktualizace watchOS využívat, tak se pomocí výše uvedeného postupu přesvědčte, že je máte aktivní.

.