Zavřít reklamu

Displej Apple Watch můžete rozsvítit několika různými způsoby, například klepnutím prstem nebo pootočením digitální korunky. Většina z nás ale displej rozsvěcuje jednoduše tak, že zvedneme zápěstí směrem nahoru k obličeji. Co se pak týče zhasnutí displeje či přechodu do režimu Always-On, tak stačí, abyste ruku opětovně svěsili, popřípadě můžete na displej položit dlaň, čímž kromě zhasnutí displeje dojde také ke ztišení všech oznámení, budíků, hovorů a dalších. Jinak se displej jablečných hodinek samozřejmě automaticky vypne či přepne do Always-On po určité době nečinnosti.

Jak na Apple Watch nastavit, kdy se systém automaticky vrátí na obrazovku s ciferníkem

Po zhasnutí displeje a následném opětovném rozsvícení jste si už dost možná všimli toho, že někdy systém zůstane v aplikaci, kterou jste měli otevřenou, a někdy se automaticky přesune zpět na domovskou stránku s ciferníkem. Rozhodně se nejedná o nějakou chybu watchOS, nýbrž o funkci, kterou si samozřejmě můžete přizpůsobit. Pokud byste chtěli změnit nastavení, kdy se systém automaticky vrátí na obrazovku s ciferníkem, tak stačí postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Watch.
  • Jakmile tak učiníte, tak ve spodní části obrazovky přejděte do sekce Moje hodinky.
  • Následně se posuňte o kousek níže a rozklikněte kolonku s názvem Obecné.
  • Poté opět sjeďte o kus níže, kde lokalizujte a otevřete řádek Návrat k ciferníku.
  • Zde už si jen stačí zvolit, kdy se má systém automaticky vrátit na obrazovku s ciferníkem.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašich Apple Watch nastavit, po jaké době od zhasnutí displeje se systém automatický vrátí na domovskou stránku s ciferníkem. K dispozici je možnost Vždy, kdy se systém po zhasnutí displeje vrátí k ciferníku ihned, popřípadě si můžete nastavit návrat Po 2 minutách, anebo Po 1 hodině. Tuto předvolbu si pak rozkliknutím vybrané aplikace níže v seznamu můžete nastavit také zcela individuálně. Bohužel ale neexistuje možnost pro deaktivaci automatického přesouvání na obrazovku s ciferníkem.

.