Zavřít reklamu

Věřte nebo ne, od vydání první veřejné verze watchOS 7, společně s iOS a iPadOS 14, uběhl už jeden celý týden. Beta verze těchto operačních systémů však jsou k dispozici už od června, kdy se konala vývojářská konference WWDC. Jednou z novinek, se kterou watchOS 7 přichází, je možnost pro jednoduché sdílení ciferníků. To se hodí například v případě, kdy se někomu líbí váš ciferník a chcete jej dotyčnému zaslat, popřípadě samozřejmě naopak. Už tedy není nutné posílat snímek domovské obrazovky, ciferník ručně nastavit a popřípadě stahovat aplikace pro zobrazení komplikací. Pojďme se tedy společně podívat, jak na to.

Jak na Apple Watch sdílet ciferníky

V případě, že chcete na vašich Apple Watch sdílet ciferník, tak je samozřejmě prvně nutné, abyste měli nainstalovaný watchOS 7. Pokud tuto podmínku splňujete, tak stačí, abyste postupovali podle návodu níže. Ciferníky můžete sdílet jak z Apple Watch, tak z iPhonu:

Apple Watch

 • Prvně je nutné, abyste se na vašich Apple Watch přesunuli na domovskou obrazovku na ciferník, který chcete sdílet.
 • Jakmile tak učiníte, tak na obrazovce několik sekund podržte prst, dokud se neocitnete v rozhraní pro správu ciferníků.
 • Zde poté u ciferníku, který chcete sdílet, klepněte na ikonu sdílení (čtvereček se šipkou).
 • Po klepnutí na tuto možnost se automaticky otevře aplikace Zprávy, přes kterou lze ciferník sdílet.
 • V aplikaci je samozřejmě prvně nutné, abyste zvolili kontakt, kterému chcete ciferník sdílet, přidat můžete také zprávu.
 • Jakmile budete mít vše vyplněno, tak dole klepněte na Odeslat. Tímto se ciferník nasdílí osobě, kterou jste vybrali.

iPhone a aplikace Watch

 • Pokud chcete sdílet ciferníky z iPhonu, tak prvně otevřete aplikaci Watch.
 • Zde se poté dole přesuňte do sekce Moje hodinky.
 • Jakmile tak učiníte, tak si v horní části aplikace najděte ciferník, který chcete sdílet, a poté na něj klepněte.
 • Ciferník se poté rozevře na celou obrazovku v režimu úprav. Zde klepněte vpravo nahoře na ikonu sdílení.
 • Poté dojde k otevření klasického menu sdílení, kde můžete ciferník sdílet v rámci různých aplikací, anebo jej můžete uložit do Souborů.

Dobrou zprávou je, že se ciferníky sdílí jakožto soubor, na který můžete odkazovat. To znamená, že tento soubor můžete jednoduše sdílet s kýmkoliv dalším a popřípadě jej můžete umístit třeba na webové stránky. Díky této možnosti sdílení poté mohla vzniknout galerie ciferníků s názvem buddywatch – více o ní zjistíte pomocí odkazu níže. Pokud nějakému uživateli ciferník nasdílíte, tak poté jednoduše stačí, aby dotyčný na odkaz se souborem klepnul. Tím ho systém přesměruje do rozhraní aplikace Watch, kde už lze ciferník jednoduše přidat. Pokud ciferník disponuje komplikacemi, které pochází z aplikací, jež dotyčný nemá nainstalované, tak tímto dostane možnost pro jejich rychlou instalaci, aby mohl komplikace taktéž využít. Sdílení ciferníků je doopravdy parádní a jednoduché. Pokud máte i vy nějaký skvělý ciferník, tak se o něj s námi klidně podělte v komentářích – stačí soubor s ciferníkem kamkoliv nahrát, a poté jen poslat odkaz na nahraný soubor.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.