Zavřít reklamu

I přesto, že jsou Apple Watch opravdu malinké, tak toho umí mnoho. Jedná se tak o nesmírně komplexní zařízení, které dokáže sledovat aktivitu a zdraví, zároveň skrze něj můžete vyřizovat notifikace a v neposlední řadě z nich můžete například i volat, psát zprávy apod. Co kdybych vám ale řekl, že si na jablečných hodinkách můžete také otevřít prakticky libovolnou stránku a začít ji procházet? To můžete využít například ke čtení našich článků přímo z vašeho zápěstí, popřípadě samozřejmě k zobrazení prakticky jakéhokoliv jiného webu.

Jak na Apple Watch otevřít webovou stránku

Pokud byste se v rámci watchOS pokusili vyhledat webový prohlížeč Safari, popřípadě jakýkoliv jiný, tak se vám to nepodaří – prohlížeče na Apple Watch k dispozici nejsou. To znamená, že se na web musíte přesunout nějakým jiným způsobem. Ve skutečnosti se nejedná o nic složitého a konkrétně je nutné, abyste si webovou adresu, na kterou chcete přejít, připravili v aplikaci Zprávy na iPhone. Následně budete schopni na Apple Watch webovou stránku otevřít. Postup je tedy následující:

  • Prvně je nutné, abyste si na iPhonu klasickým způsobem připravili a zkopírovali odkaz webové stránky.
  • Jakmile tak učiníte, tak otevřete nativní aplikaci Zprávy a přejděte do libovolné konverzace.
    • Pokud nechcete odkaz nikomu posílat, můžete si otevřít konverzaci sami se sebou.
  • V rámci konverzace pak zkopírovaný odkaz webové stránky vložte a zprávu odešlete.
  • Následně se přesuňte na vaše Apple Watch, kde stiskněte digitální korunku.
  • Po zobrazení seznamu aplikací v něm pak najděte aplikaci Zprávy, kterou otevřete.
  • Dále se přesuňte do konverzace, ve které jste odkaz na webovou stránku odeslali.
  • Zde už pak jen stačí, abyste na odeslaný odkaz klepnuli, čímž se ocitnete na webu.

Pomocí výše uvedeného postupu tedy na vašich Apple Watch můžete přejít na prakticky jakoukoliv webovou stránku. Jakmile se v rozhraní prohlížeče ocitnete, tak už se v něm můžete pohybovat. K přejetí níže či výše můžete využít digitální korunku, pro otevření odkazu pak stačí klepnout na displej. Pro návrat o stránku zpět přejeďte prstem z levé hrany displeje směrem doprava, a pokud chcete web zavřít, tak stačí klepnout na tlačítko Zavřít vlevo nahoře. Například články z našeho webu se pak na displeji Apple Watch zobrazí v režimu čtečky, ze které se čtou velmi pohodlně. I když se to může zdát jako nesmysl, tak prohlížení webu na jablečných hodinkách rozhodně není nepříjemné, ba naopak.

.