Zavřít reklamu

Součástí Apple Watch, stejně jako iPhonu, iPadu či Macu, je také ovládací centrum. V rámci něj můžete rychle a jednoduše ovládat různé funkce a součástí operačního systému, což se rozhodně hodí. Pokud byste na Apple Watch chtěli ovládací centrum otevřít, tak stačí, abyste na domovské stránce s ciferníkem přejeli ze spodní hrany obrazovky směrem nahoru. Pokud se nacházíte v nějaké aplikaci, tak na spodní hraně obrazovky chvíli podržte prst, a poté s ním vyjeďte směrem nahoru.

Jak na Apple Watch upravit ovládací centrum

Součástí ovládacího centra je na Apple Watch několik různých prvků, které lze využít k ovládání. Některým uživatelům však například nemusí vyhovovat nativní rozpoložení těchto prvků, tudíž by ho chtěli pozměnit. Tak stejně určitě existují uživatelé, kteří v ovládacím centru některé prvky vůbec nevyužívají, takže by je mohli chtít skrýt. A v neposlední řadě nejsou ve výchozím nastavení v ovládacím centru zobrazené veškeré prvky – některé jsou skryté. Pokud byste si chtěli jakkoliv ovládací centrum na Apple Watch upravit, tak postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na Apple Watch ovládací centrum otevřeli:
    • Na domovské stránce s ciferníkem přejeďte prstem ze spodní hrany displeje směrem nahoru;
    • v jakékoliv aplikaci pak na spodní hraně chvíli podržte prst, a poté ním vyjeďte směrem nahoru.
  • Jakmile se vám ovládací centrum otevře, tak v něm sjeďte na úplný spodek.
  • Zde už jen stačí, abyste klepnuli na tlačítko Upravit.

Pomocí výše uvedeného postupu se na vašich Apple Watch přesunete do rozhraní pro přizpůsobení ovládacího centra. Pokud chcete změnit pořadí některého prvku, tak ho jednoduše prstem uchopte a následně podle potřeby přesuňte – podobně jako ikony na domovské stránce iPhonu. Pro skrytí vybraného prvku pak v jeho levém horním rohu klepněte na červenou ikonu -. A pokud byste chtěli nějaký prvek přidat, tak sjeďte úplně dolů ke kategorii Další a u toho vybraného klepněte v levém horním rohu na zelenou ikonu +.

.