Zavřít reklamu

Hodinky od Applu jsou těmi nejpopulárnějšími na trhu. Slouží totiž nejen jako sportovní tracker, ale i na hovory, komunikaci prostřednictvím zpráv nebo navigaci. Skvělou výdrží se ale Apple Watch rozhodně chlubit nemohou, a žádný úsporný režim po vzoru iPhonu či iPadu neobsahují. Proto se dnes podíváme na to, jak byste výdrž svých hodinek mohli zlepšit.

Vypnutí oznámení pro jednotlivé aplikace

Apple Watch jsou skvělé zejména díky tomu, že máte o všech notifikacích přehled, na druhou stranu vás jednak některé mohou zbytečně rozptylovat, navíc při velkém počtu může být výdrž baterie kratší. Abyste notifikace pro jednotlivé aplikace vypnuli, v iPhonu spárovaném s hodinkami otevřete aplikaci Watch a klepněte na Oznámení. Zde stačí níže v seznamu rozkliknout určité aplikace, u kterých poté stačí oznámení deaktivovat.

Zapnutí režimu kina

Pokud Apple Watch zvednete k obličeji, automaticky se vám rozsvítí a vy se už nemusíte dotýkat obrazovky, ani stisknout digitální korunku. Pravdou ale je, že občas hodinky špatně detekují pohyb a displej se rozsvítí – například při spaní. To se může neblaze podepsat na výdrži baterie. Naštěstí tu máme režim kina, který lze jednoduše aktivovat. Na Apple Watch zobrazte ovládací centrum. Pokud jste na domovské obrazovce, stačí přejet prstem od dolního okraje obrazovky nahoru, v případě, že máte otevřenou aplikaci, podržte dole prst a klasicky přejeďte nahoru. Poté sjeďte níže a aktivujte ikonu divadelních masek, čímž se režim kina zapne. Od této chvíle budete muset displej rozsvítit buď dotykem, nebo digitální korunkou.

Deaktivace měřiče srdečního tepu

Měřič srdečního tepu je bezesporu skvělý. Díky něj můžete získat o něco lepší přehled o vašem zdravotním stavu. Někteří uživatelé však Apple Watch nepoužívají primárně ke sledování zdravotního stavu – v případě, že hodinky používáte pouze jako komunikátor a moc nesportujete, můžete měření srdečního tepu deaktivovat. Deaktivace měření tepu vám rozhodně v tomto případě nebude tolik vadit. Přesuňte se do aplikace Watch, otevřete Soukromí a vypněte přepínač Srdeční tep.

Vypnutí měření srdečního tepu při cvičení

Chytré hodinky slouží samozřejmě především ke měření sportovních aktivit, k čemuž napomáhá právě výše zmíněný měřič srdečního tepu. Pokud vám však stačí orientační hodnoty spálených kalorií, nebo máte k hodinkám připojený nějaký externí srdeční monitor přes Bluetooth, je zbytečné, aby byl zabudovaný monitor v Apple Watch zapnutý – navíc deaktivováním výrazně ušetříte baterii. Na iPhonu otevřete Watch, zde rozklikněte Cvičení a zapněte přepínač Úsporný režim. Kromě srdečního tepu se u hodinek vypne i mobilní připojení, pokud jste v zemi, kde je tato funkce podporovaná.

Vypnutí měření hluku

Od příchodu watchOS 6 se hodinky naučily změřit hladinu hluku v okolí a v případě hlučného prostředí vám poslat oznámení. Upřímně si ale nemyslím, že taková funkce bude využitelná pro všechny – ne každý totiž pracuje například ve „fabrice“, kde je většinou hluk nejvyšší. Takoví lidé mohou měření hluku deaktivovat a získat tak lepší výdrž baterie. Na vašem iPhonu se přesuňte do aplikace Watch, sjeďte k sekci Soukromí a deaktivujte přepínač Měření zvuku v okolí. Od této chvíle automatické měření nebude probíhat.

Benjamin Levíček

Slepota není slepá ulice!

I když jsem nevidomý, snažím se překonávat bariéry a v žádném případě to neberu negativně. Studuji osmileté gymnázium, velice rád sportuji, hraji na hudební nástroje a poznávám nové lidi. Zajímám se o technologie, zejména pak o Apple, nezavrhuji ale ani jiné značky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.