Zavřít reklamu

Baterie, které se nachází v útrobách přenosných zařízení, jsou brány jakožto spotřební zboží. To znamená, že postupem času, používání a dalších vlivů jednoduše ztrácí své vlastnosti a možnosti. Všeobecně platí, že se baterie nejraději pohybují v rozmezí nabití od 20 do 80 % – samozřejmě i mimo tohle rozmezí vám bude baterie fungovat, pokud se v něm ale bude nacházet dlouhodobě, tak dochází k rychlejšímu stárnutí baterie. V rámci jablečných zařízení lze pak stav baterie určit jednoduše prostřednictvím údaje o kondici baterie, který je udáván v procentech. Pokud kondice baterie klesne pod 80 %, tak je baterie automaticky považována za špatnou a uživatel by ji měl nechat vyměnit.

Jak na Apple Watch zapnout Optimalizované nabíjení baterie

Podle výše uvedeného textu byste tedy pro zajištění ideálního zdraví neměli baterii nabíjet nad 80 %. Samozřejmě je tak nějak nemyslitelné, abyste každou chvíli zařízení kontrolovali, jestli už k nabití na tuto hodnotu došlo. Proto Apple ve svých systémech nabízí funkci Optimalizované nabíjení, která dokáže při pravidelném nabíjení zastavit nabíjení na 80 % a posledních 20 % pak dobít těsně před odpojením z nabíječky. Postup pro aktivaci Optimalizovaného nabíjení je následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašich Apple Watch stiskli digitální korunku.
  • Jakmile tak učiníte, tak v seznamu aplikací najděte a otevřete aplikaci Nastavení.
  • Následně se přesuňte o kus níže, kde pak rozklikněte kolonku s názvem Baterie.
  • V rámci této sekce pak znova přejeďte směrem dolů a přejděte do Kondice baterie.
  • Zde už jen stačí dole pomocí přepínače aktivovat možnost Optimalizované nabíjení.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na jablečných hodinkách aktivovat Optimalizované nabíjení, které dokáže zaručit delší životnost baterie. Nutno ale zmínit, že tato funkce není aktivní ihned po zapnutí. Pokud se rozhodnete pro její aktivaci, tak prvně systém začne sbírat informace o tom, jakým způsobem a hlavně kdy Apple Watch nabíjíte. Podle toho si vytvoří jakési schéma nabíjení, díky kterému následně může nabíjení na 80 % utnout, a poté v nabíjení do 100 % pokračovat těsně před tím, než se pokusíte Apple Watch od nabíjení odpojit. To znamená, že aby uživatel mohl Optimalizované nabíjení využít, tak musí své hodinky nabíjet pravidelně, třeba přes noc. U nepravidelného nabíjení, například během dne, nebude možné zmíněnou funkci využít.

.