Zavřít reklamu

Platby pomocí chytrých zařízení jsou v dnešní době čím dál tím populárnější. A rozhodně se není čemu divit – všichni se totiž těšíme na to, až budeme moci jít ven bez nutnosti tahání peněženky. Veškeré platební karty tedy můžeme mít uložené v iPhonu či Apple Watch a aktuálně už zbývá prakticky jen zdigitalizování dokladů, na čemž už se samozřejmě pracuje. Na jablečných zařízeních je možné platit kartou díky funkce Apple Pay, které jsme se v Česku dočkali již před několika lety nazpátek.

Jak na Apple Watch změnit výchozí platební kartu

V případě, že vlastníte Apple Watch, tak můžete přímo platit s nimi. Jednoduše na nich dvakrát stisknete boční tlačítko a přiblížíte se k terminálu, čímž se platba provede. Oproti klasické platební karty dokonce ani nemusíte při částce nad 500 korun zadávat PIN. Když Apple Pay na hodinkách aktivujete, tak se vám zobrazí první karta s tím, že na další se můžete přesunout přejetím. Ona první karta, která se zobrazí, je označována jako výchozí. Mělo by se jednat o tu kartu, kterou využíváte nejčastěji, abyste ji nemuseli při placení měnit. Pokud byste chtěli výchozí kartu změnit, tak můžete, stačí postupovat takto:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Watch.
  • Jakmile tak učiníte, tak se ve spodní menu přesuňte do sekce Moje hodinky.
  • Následně pak sjeďte o kus níže, a to až k řádku Peněženka a Apple Pay, který otevřete.
  • Dále se opět přesuňte níž, a to konkrétně ke kategorii s názvem Předvolby transakcí.
  • V rámci této kategorie pak rozklikněte kolonku Výchozí karta.
  • Nakonec už si jen stačí klepnutím vybrat kartu, kterou chcete nastavit jako výchozí.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašich Apple Watch změnit výchozí kartu, tedy tu kartu, která se zobrazí jako první po otevření rozhraní Apple Pay. Jakožto výchozí kartu si nastavte tu, kterou používáte nejčastěji, aby pro vás placení bylo co nejpohodlnější a nejrychlejší. V případě, kdy bude potřeba využít nějakou jinou kartu, ji stačí jednoduše přejetím vybrat ze seznamu.

.