Zavřít reklamu

Společnost Apple bude s platností od 27. února požadovat po všech vývojářích, aby u svých Apple ID účtů zavedli dvoufaktorové ověření. Apple na nutnost zavedení dvoufaktorové autentifikace upozornil vývojáře prostřednictvím e-mailu. Nutnost tohoto typu ověření firma zavádí v zájmu zvýšení bezpečnosti vývojářských účtů, dalším důvodem je prevence přístupu třetích stran k vývojářským Apple ID.

Princip dvoufaktorového ověření spočívá v tom, že kromě klasického zadání hesla musí uživatel ověřit svou totožnost navíc ještě zadáním ověřovacího kódu. V České republice je možné dvoufaktorové ověření u Apple ID aktivovat od roku 2016, řada uživatelů ale tuto možnost navzdory obrovskému přínosu pro bezpečnost a soukromí nepoužívá. Řada uživatelů má totiž obavy z toho, co nastane v případě, že jedno ze svých zařízení ztratí.

I na tyto případy ale Apple myslí. K funkci Najít iPhone můžete získat přístup i bez dvoufaktorového ověření, a v případě ztráty či krádeže ověřeného zařízení můžete dané zařízení na dálku zamknout, smazat, nebo přepnout do režimu ztráty. Ke svému Apple ID pak můžete přidat nové ověřené zařízení, případně Apple ID obnovit.

Jak v iOS aktivovat dvoufaktorové ověření:

  • Otevřete Nastavení.
  • Klepněte na vaše Apple ID v horní části.
  • Klepněte na Heslo a zabezpečení.
  • Aktivujte dvoufaktorové ověření.

Zdroj: MacRumors

.