Zavřít reklamu

Víte, kolik aktivního času trávíte se svým telefonem? Možná to jen tušíte. Čas u obrazovky na iPhonu je však funkce, která zobrazuje informace o využívání vašeho zařízení včetně takových údajů, v jakých aplikacích a na jakém webu jste nejčastěji. Umožňuje i nastavení limitů a různých omezení, což se hodí zejména rodičům.

Jak na iPhone aktivovat Čas u obrazovky a zobrazit základní souhrn

Protože se jedná o jednu z velkých funkcí systému iOS, v Nastavení tedy najdete její vlastní záložku. Pokud v posledním kroku aktivace určíte, že je zařízení vašeho dítěte, budete mu moci určit limity pro používání zařízení. V záložce Čas u obrazovky pak vždy najdete různé informace. Tou nejdůležitější je samozřejmě informace o tom, čím trávíte na iPhonu nejvíce času, a to podle daných kategorií. Najdete zde i rozpis využití podle denní doby, rozpis titulů, které jste používali déle, než jste si sami nastavili, i přehled oznámení, které vám kradou nejvíce pozornosti.

  • Přejděte do nativní aplikace Nastavení.
  • Klepněte na Čas u obrazovky.
  • Pokud nemáte funkci aktivovanou, vyberte volbu Zapnout.
  • Následně aktivaci ještě potvrďte nabídkou Pokračovat.
  • Určete, zda se jedná o vaše zařízení, nebo jestli se jedná o zařízení vašeho dítěte.

 

Tím nejzajímavějším je pak např. to, kolikrát jste za určitý časový úsek vzali telefon do ruky, a kterou aplikaci jste po tom spustili jako první. Se zapnutím funkce můžete být i jednou týdně informováni o tom, zda váš čas u obrazovky roste, nebo naopak klesá. Protože se pak jedná o poměrně komplexní téma, budeme jej na Jablíčkáři rozebírat více dopodrobna. A to i z toho důvodu, že právě začal školní rok a možná jste své ratolesti nový iPhone pořídili a potřebujete omezit čas, který nad ním tráví na úkor věnování se jiným povinnostem. 

.