Zavřít reklamu

V poslední době se neustále řeší to, jakým způsobem technologičtí giganti přistupují k vašim osobním údajům. Všechny tyto údaje a data vznikají například při používání aplikací a nejčastěji jsou využívána k přesnému cílení reklam. Na tom, že technologické společnosti sbírají uživatelská data, nic moc není. Je však ale důležité, aby se tato data nedostala nějakým způsobem do nepovolaných rukou, popřípadě aby společnost nezačala vaše data prodávat. Když se nějaká společnost takto nekale zachová, tak se na to stejně většinou brzy přijde.

Každopádně stačí zaplatit pokutu a najednou je vše v pořádku – takto to funguje například u Facebooku. My, jakožto uživatelé a spotřebitelé, můžeme tak maximálně určitými způsoby zamezit tomu, k jakým přesným datům mají společnosti přístup. V iOS 14 jsme se dočkali nové funkce, s jejíž pomocí můžete aplikacím deaktivovat přístup k vaší přesné poloze, což se rozhodně hodí. Pojďme se společně podívat na to, jak tuto funkci můžete využít.

Jak na iPhone aplikacím deaktivovat přístup k vaší přesné poloze

V případě, že na vašem iPhonu či iPadu chcete určitým aplikacím deaktivovat přístup k vaší přesné poloze, tak se nejedná o nic složitého. Stačí, abyste postupovali pomocí tohoto postupu:

  • Prvně je samozřejmě nutné, abyste vaše mobilní jablečné zařízení měli aktualizované na iOS či iPadOS 14.
  • Pokud výše uvedenou podmínku splňujete, tak se na zařízení přesuňte do nativní aplikace Nastavení.
  • V rámci této aplikace sjeďte o kus níže, dokud nenarazíte na sekci Soukromí, na kterou klepněte.
  • Nyní je nutné, abyste v rámci této sekce klepnuli na možnost Polohové služby.
  • Po rozkliknutí se zobrazí seznam všech nainstalovaných aplikací.
  • Pokud chcete aplikaci zakázat přístup k přesné poloze, tak ji v seznamu rozklikněte.
  • Nakonec už jen stačí, abyste přepínač v řádku Přesná poloha přepnuli do neaktivní polohy.

Výše uvedeným způsobem můžete jednoduše na vašem iOS či iPadOS zařízení aplikacím zakázat, aby mohly pracovat s vaší naprosto přesnou polohou. Kromě toho v této sekci můžete aplikaci přístup k poloze kompletně odepřít. Ještě před tím, než se rozhodnete aplikacím deaktivovat přístup k přesné poloze, tak berte v potaz, o jakou aplikaci se jedná. Například takové Počasí samozřejmě přístup k přesné poloze nepotřebuje, stačí jí totiž znát například pouze město, ve kterém se nacházíte. Na druhou stranu však takové navigační aplikace samozřejmě ke správnému fungování přístup k přesné poloze potřebují.

.