Zavřít reklamu

Face ID je součástí nejen jablečných telefonů již po dobu několika dlouhých let. Konkrétně jsme se prvního produktu, který s Face ID přišel, dočkali v roce 2017 a tehdy se jednalo o revoluční iPhone X. Právě tento jablečný telefon určil to, jak budou vypadat několik následujících let. V současné době má z řady iPhonů biometrickou ochranu Face ID již jejich pátá řada, kromě nich byste ale Face ID mohli najít také u iPadů Pro. Jedná se o nesmírně spolehlivou formu autentizace, dokonce je bezpečnější než původní Touch ID.

Jak na iPhone jednoduše zrychlit Face ID

Co se týče nějakého vylepšení Face ID, tak to se postupem let stává rychlejším. Pokud vezmeme v potaz ikonický výřez pro Face ID, tak ten se dočkal designového vylepšení teprve letos u iPhonů 13 (Pro), jelikož došlo k jeho zmenšení. Pokud srovnáte Face ID například na původním iPhonu X se systémem Face ID na nejnovějším iPhonu 13 (Pro), tak zjistíte, že u „třináctky“ je vše o dost rychlejší. Jestliže vám tedy přijde, že je Face ID na vašem starším iPhonu pomalé a vadí vám to, tak pro vás mám skvělý tip, pomocí kterého ho můžete rychle a jednoduše zrychlit. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu přesunuli do Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte níže a rozklikněte sekci Face ID a kód.
  • Následně je nutné, abyste se pomocí vašeho kódového zámku autorizovali.
  • Po provedené autorizaci sjeďte na další obrazovce opět o kus níž, a to ke kategorii Pozornost.
  • Zde už jen stačí, abyste v pomocí přepínače deaktivovali Vyžadovat pozornost pro Face ID.
  • Tímto se otevře dialogové okno, ve kterém klepněte na možnost OK.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné provést rychlé a jednoduché zrychlení Face ID. Jak ale nejspíše správně tušíte, tak to není jen tak. Pokud pomocí uvedeného postupu deaktivujete funkci Vyžadovat pozornost pro Face ID, tak tím přijde o jednu vrstvu zabezpečení Face ID. Ve výchozím nastavení, pokaždé když odemykáte iPhone, systém Face ID kontroluje, zdali jste vzhůru či živí, a zdali se na iPhone díváte. Díky tomu nikdo neodemkne váš iPhone ve spánku, popřípadě když se na něj nedíváte. Samozřejmě tato dodatečná ochrana Face ID lehce zpomaluje, takže vypnutím můžete celý proces odemčení zrychlit. Na druhou stranu je ale třeba se rozhodnout, zdali vám zrychlení za bezpečnost stojí, potažmo pokud vám stojí bezpečnost za pomalejší odemykání. Volba je na vás.

.