Zavřít reklamu

Hlasová asistentka Siri dokáže zjednodušit každodenní fungování mnohých uživatelů. Někteří z nich sice stěžují, že Siri stále není k dispozici v češtině, je ale nutné se zamyslet nad tím, že malé Česko a čeština rozhodně nejsou priority kalifornského giganta. Než tedy čekat na českou Siri, tak se rozhodně spíše vyplatí se neučit pár anglických frází s tím, že je budete moci využívat ihned. Již se sice objevilo několik informací, které dávaly české Siri naději, prozatím ale není nic jisté. Co se tyče rozhraní pro využívání Siri na iPhonu, tak rozhodně víte, že jsme se v posledních letech dočkali jeho přepracování.

Jak na iPhone nastavit, aby se zobrazoval přepis konverzace se Siri

Pokud tedy nyní aktivujete na iPhonu hlasovou asistentu Siri, tak se její rozhraní zobrazí pouze ve spodní části obrazovky s tím, že na pozadí se bude i nadále nacházet obsah, který jsme měli otevřený. Patříte-li mezi uživatele jablečných telefonů delší dobu, tak víte, že před pár lety bylo rozhraní vždy vyobrazeno přes celou obrazovku – zdali tohle rozhraní bylo lepší či horší už nechám na vás. Problém je ale pro mnoho uživatelů v tom, že nové rozhraní, oproti tomu starému, nezobrazuje přepis konverzace, tedy to, co řeknete vy, a co vám Siri odpoví. Naštěstí je ale možné přepis konverzace aktivovat, a to následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže, kde najděte a otevřete sekci Siri a hledání.
  • Na další obrazovce se pak v kategorii Požadavky na Siri přesuňte do sekce Odpovědi Siri.
  • Zde už jen stačí, abyste pomocí přepínače aktivovali Vždy zobrazovat titulky Siri a Vždy zobrazovat přepis řeči.

Prostřednictvím výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu aktivovat zobrazování přepisu konverzace se Siri. Konkrétně si můžete aktivovat, aby se zobrazoval jak přepis vašeho požadavku, tak přepis odpovědi Siri. Díky přepisu vašeho požadavku jste schopni určit, zdali jej iPhone zaznamenal správně. Občas se totiž stane, že může rozumět špatně a Siri pak odpoví na něco jiného, než byste si přáli. Osobně jsem velmi rád, že tuto možnost přepisu Apple vrátil. Mnoho uživatelů o tom však nemá ani nejmenší tušení, což je škoda.

siri ios 15 přepis konverzace
.