Zavřít reklamu

V nejnovější aktualizaci iOS 16.1 jsme se konečně dočkali přidání funkce Sdílení knihovna fotek na iCloudu. Apple bohužel tuto funkci nestihl kompletně dokončit a otestovat tak, aby ji mohl integrovat do první verze iOS 16, a tak jsme si museli počkat. V případě, že Sdílenou knihovnu fotek na iCloudu aktivujete, tak se vytvoří sdílená knihovna, do které můžete přizvat další účastníky a společně zde sdílet obsah v podobě fotek a videí. Obsah mohou všichni účastníci nejen přidávat, ale také jej upravovat a mazat, a proto je nutné si účastníky dvakrát rozmyslet.

Jak na iPhone přidat účastníka do sdílené knihovny

Účastníky můžete do sdílené knihovny přidat jednoduše při prvotním nastavení funkce. Můžete se ale ocitnout v situaci, kdy budete mít sdílenou knihovnu již aktivní a nastavenou, a budete do ní chtít přidat dalšího účastníka poté. Dobrou zprávou je, že to naštěstí není žádný problém a účastníky lze jednoduše přidávat zkrátka kdykoliv. Pokud byste tedy chtěli účastníka do vaší sdílené knihovny přidat, postupujte následovně:

  • Prvně se na vašem iPhonu přesuňte do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, sjeďte níže, kde najděte a rozklikněte sekci Fotky.
  • Zde pak níže v kategorii Knihovna otevřete kolonku Sdílená knihovna.
  • Následně v kategorii Účastníci klepněte na řádek + Přidat účastníky.
  • Tímto se otevře rozhraní, ve kterém už stačí uživatele vyhledat a odeslat pozvánku.

Výše uvedeným způsobem tedy můžete budoucímu účastníkovi odeslat pozvánku do vaší sdílené knihovny. Ten ji následně samozřejmě musí potvrdit – až poté bude do sdílené knihovny přidán. Je důležité zmínit, že po připojení uvidí nový účastník veškerý obsah, včetně toho, který byl nahrán před jeho příchodem. Kromě zobrazení bude fotky a videa schopen nejen upravovat, ale také mazat, a proto je opravdu důležité si účastníky vybírat pečlivě.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.