Zavřít reklamu

Věřte nebo ne, za chvíli to opět bude jeden celý rok od představení operačního systému iOS 14. Již za pár měsíců, konkrétně na WWDC21, se prakticky jistě dočkáme představení iOS 15 a dalších nových verzí operačních systémů, které přijdou s novými funkcemi. Součástí iOS 14 se mimo jiné stala Knihovna aplikací, která sdružuje nepotřebné aplikace na poslední stránku domovské obrazovky. Já osobně vnímám Knihovnu aplikací jakožto perfektní funkci, mnoho ostatních uživatelů má však opačný názor. Knihovna aplikací je tak stále relativně kontroverzní, každopádně si na ni uživatelé nejspíše budou muset zvyknout.

Jak na iPhone nastavit, aby se v Knihovně aplikací zobrazovaly oznamovací odznaky

Prakticky u každé nainstalované aplikace se v pravém horním rohu může zobrazit červené kolečko s číslem, které určuje počet nepřečtených notifikací. Tento prvek se oficiálně nazývá oznamovací odznak a zobrazovat se může i u aplikací v Knihovně aplikací. Tato možnost je ale nativně deaktivována, a proto si níže ukážeme, jak můžete provést její aktivaci:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak je nutné, abyste sjeli o kousek níže.
  • Zde lokalizujte a rozklikněte kolonku, která se nazývá Plocha.
  • Nyní už jen stačí, abyste v kategorii Oznamovací odznaky aktivovali možnost Zobrazovat v knihovně aplikací.

Poté, co výše uvedenou funkci aktivujete, tak už se oznamovací odznaky budou v rámci Knihovny aplikací zobrazovat. Kromě toho si v rámci sekce Plocha v Nastavení můžete nastavit, zdali se nově stažené aplikace mají klasicky zobrazovat na ploše, anebo zdali se mají přesunout do Knihovny aplikací. Snem mnohých uživatelů je, aby bylo možné Knihovnu aplikací kompletně deaktivovat. Pravdou je, že (prozatím) tato možnost součástí iOS není – a kdo ví, jestli vůbec bude. Pokud však máte na iPhonu nainstalovaný jailbreak, tak můžete Knihovnu aplikací deaktivovat velmi jednoduše, viz článek níže.

.