Zavřít reklamu

V případě, že si chcete během dne zaznamenat nějaký zvuk – například rozhovor, hodinu ve škole a popřípadě také telefonní hovor – tak k tomu můžete využít nativní aplikaci Diktafon. Ta je součástí iOS již po dobu několika dlouhých let a nedávno si našla svou cestu i do macOS, což rozhodně potěší. Osobně jsem na škole Diktafon používal prakticky na denní bázi a dá se říct, že nemá chybu. Jediné, co uživatelům může v některých situacích vadit, je horší kvalita zvuku. Občas se můžete setkat se šumem, praskáním či podobnými aspekty, které výsledný požitek z poslouchání mohou zhoršit. V iOS 14 jsme se však dočkali funkce, díky které lze záznamy v aplikaci Diktafon jediným klepnutím vylepšit. Pojďme se společně v tomto článku podívat, jak na to.

Jak na iPhone vylepšit záznamy v aplikaci Diktafon

Jestliže chcete na vašem iPhonu vylepšit určitý zvukový záznam z aplikace Diktafon, tak se nejedná o nic složitého. Stačí, abyste se drželi následujícího postupu:

  • Hned na začátek opět zopakuji, že je nutné mít nainstalovaný iOS či iPadOS 14.
  • Pokud výše uvedenou podmínku splňujete, tak se přesuňte do aplikace Diktafon.
  • Zde je poté nutné, abyste si našli ten záznam, který chcete upravit, a poté na něj klepnuli.
  • Po rozkliknutí klepněte v levé dolní části záznamu na ikonu tří teček.
  • Jakmile tak učiníte, tak se zobrazí menu, kde sjeďte níže a klepněte na Upravit záznam.
  • Záznam se poté otevře přes celou obrazovku a zobrazí se různé nástroje sloužící k úpravám.
  • Pro automatickou úpravu záznamu je nutné, abyste v jeho levém horním rohu klepnuli na ikonu kouzelné hůlky.
  • Jakmile na tuto ikonu klepnete, tak její pozadí zmodrá, což znamená, že došlo k vylepšení.

Výše uvedeným způsobem můžete automaticky nechat vylepšit prakticky jakýkoliv záznam, který jste v minulosti nahráli. Tímto způsobem by mělo dojít k odstranění šumu, chrčení, praskání, apod. Nutno podotknout, že v případě vylepšení se o všechno stará samotný systém, potažmo umělá inteligence. Po klepnutí na kouzelnou hůlku si můžete záznam přehrát, a pokud se vám bude zdát lepší, tak úpravy stačí klepnutím na Hotovo potvrdit. Pokud budete chtít úpravy vrátit zpět, tak opětovně klepněte na kouzelnou hůlku.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.