Zavřít reklamu

V případě, že si chcete během dne zaznamenat nějaký zvuk – například rozhovor, hodinu ve škole a popřípadě také telefonní hovor – tak k tomu můžete využít nativní aplikaci Diktafon. Ta je součástí iOS již po dobu několika dlouhých let a nedávno si našla svou cestu i do macOS, což rozhodně potěší. Osobně jsem na škole Diktafon používal prakticky na denní bázi a dá se říct, že nemá chybu. Jediné, co uživatelům může v některých situacích vadit, je horší kvalita zvuku. Občas se můžete setkat se šumem, praskáním či podobnými aspekty, které výsledný požitek z poslouchání mohou zhoršit. V iOS 14 jsme se však dočkali funkce, díky které lze záznamy v aplikaci Diktafon jediným klepnutím vylepšit. Pojďme se společně v tomto článku podívat, jak na to.

Jak na iPhone vylepšit záznamy v aplikaci Diktafon

Jestliže chcete na vašem iPhonu vylepšit určitý zvukový záznam z aplikace Diktafon, tak se nejedná o nic složitého. Stačí, abyste se drželi následujícího postupu:

  • Hned na začátek opět zopakuji, že je nutné mít nainstalovaný iOS či iPadOS 14.
  • Pokud výše uvedenou podmínku splňujete, tak se přesuňte do aplikace Diktafon.
  • Zde je poté nutné, abyste si našli ten záznam, který chcete upravit, a poté na něj klepnuli.
  • Po rozkliknutí klepněte v levé dolní části záznamu na ikonu tří teček.
  • Jakmile tak učiníte, tak se zobrazí menu, kde sjeďte níže a klepněte na Upravit záznam.
  • Záznam se poté otevře přes celou obrazovku a zobrazí se různé nástroje sloužící k úpravám.
  • Pro automatickou úpravu záznamu je nutné, abyste v jeho levém horním rohu klepnuli na ikonu kouzelné hůlky.
  • Jakmile na tuto ikonu klepnete, tak její pozadí zmodrá, což znamená, že došlo k vylepšení.

Výše uvedeným způsobem můžete automaticky nechat vylepšit prakticky jakýkoliv záznam, který jste v minulosti nahráli. Tímto způsobem by mělo dojít k odstranění šumu, chrčení, praskání, apod. Nutno podotknout, že v případě vylepšení se o všechno stará samotný systém, potažmo umělá inteligence. Po klepnutí na kouzelnou hůlku si můžete záznam přehrát, a pokud se vám bude zdát lepší, tak úpravy stačí klepnutím na Hotovo potvrdit. Pokud budete chtít úpravy vrátit zpět, tak opětovně klepněte na kouzelnou hůlku.

.