Zavřít reklamu

Pokud si na vašem iPhonu chcete cokoliv poznamenat, tak můžete využít hned několik způsobů. Buď se vrhnete do staré známé klasiky v podobě Poznámek či Připomínek, popřípadě můžete vytvořit snímek, který zachytí vše důležité. Čím dál tím víc populární je ale záznam zvuku, který je možné využít například ve škole pro zaznamenání hodiny či v práci ke zaznamenání schůzky, pohovoru či porady. Pokud byste na iPhonu chtěli takový zvukový záznam pořídit, tak k tomu můžete využít několik aplikací, včetně té nativní s názvem Diktafon. Ten se v rámci nejnovějšího operačního systému iOS 15 dočkal několika skvělých vychytávek, které si společně v poslední době rozebíráme.

Jak na iPhone v Diktafonu přeskakovat tiché pasáže

Co se aplikace Diktafon v iOS 15 týče, tak už jsme si řekli, jak je možné záznam zrychlit či zpomalit. To ale rozhodně není vše, s čím vylepšená aplikace Diktafon přichází. Při nahrávání záznamu se můžete ocitnout v situaci, kdy dlouhou dobu nikdo nemluví, potažmo kdy dlouhou dobu zaznamenáváte ticho. To je následně problém při přehrávání, jelikož musíte počkat, až tohle ticho přejde, popřípadě musíte každou tichou pasáž tzv. stříhat. V iOS 15 je ale nově k dispozici funkce, pomocí které můžete tiché pasáže v záznamu přeskakovat automaticky, bez jakéhokoliv zásahu. Tuto možnost aktivujete následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu přesunuli do nativní aplikace Diktafon.
  • Jakmile tak učiníte, tak si vyberte a rozklikněte konkrétní záznam, který chcete zrychlit nebo zpomalit.
  • Následně, po klepnutí na záznam, klepněte v jeho levé spodní části na ikonu nastavení.
  • Tímto se vám zobrazí menu s předvolbami, kde už jen stačí aktivovat možnost Přeskakovat ticho.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné u nahrávky z aplikace Diktafon nastavit, aby při přehrávání automaticky docházelo k přeskočení tichých pasáží. Díky tomu nebudete muset v případě tiché pasáže žádným způsobem zasahovat do přehrávání, což se hodí především tehdy, pokud se potřebujete soustředit na každé jedno slovo. Kromě toho, že můžete aktivovat funkci pro přeskočení ticha, tak je možné pomocí výše uvedeného postupu ještě změnit rychlost přehrávání, popřípadě využít možnosti pro celkové vylepšení kvality nahrávky, což se taktéž může hodit.

.