Zavřít reklamu

Způsobů, jak na Apple TV přehrát snímek, který nebyl zakoupen přímo na příslušné applovské platfomě, je více. Většina uživatelů volí zrcadlení obrazovky, jednou z možností je ale také přidání filmu přímo do knihovny iTunes. V dnešním článku si povíme, jak na to.

Na formátu záleží

Dejme tomu, že jste nedávno z jakéhokoliv důvodu převedli sbírku svých filmů na originálních DVD do jiného formátu, umístili ji třeba na váš externí disk a chtěli byste si některý z těchto titulů pohodlně přehrát na své Apple TV. V úvahu připadají nejrůznější nástroje pro zrcadlení obrazovky, film si ale můžete také nahrát do své knihovny na iTunes, díky čemuž si ho posléze budete moci pustit prakticky na kterémkoliv jiném zařízení. Samotný import filmu do knihovny je doslova otázkou několika vteřin, je ale důležité, aby film byl v tom správném formátu. Knihovna na iTunes nabízí podporu formátů MOV, MP4, M4V, H.264 a MPEG-4. Pokud je tedy vámi vybraný film například ve formátu AVI, budete jej nejprve muset převést do kompatibilního formátu. K tomuto účelu slouží řada různých aplikací třetích stran – mezi oblíbené nástroje první volby patří často bezplatná a jednoduše použitelná aplikace Handbrake.

Přesun do knihovny

Poté, co jste vámi vybraný film převedli do požadovaného formátu, nastal čas na přesunutí snímku do vaší knihovny na iTunes. Tento postup je opravdu velice jednoduchý. Na svém Macu spusťte nativní aplikaci TV a zmenšete její okno tak, abyste mohli pohodlně přemístit film za pomocí funkce táhni a pusť. Ve Finderu si otevřete umístění, ve kterém se nachází film, který jste právě převedli do toho správného formátu. Poté stačí film kurzorem myši přetáhnout do okna aplikace TV do panelu po levé straně do sekce Knihovna – to, že můžete film do vybrané složky umístit, poznáte podle malé zelené ikonky “+” nad názvem filmu.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Já používám aplikaci iFlicks která kromě převodu do správného formátu umí doplnit i metadata. Na svoji sbírku originálních DVD si po převodu už ani nevzpomenu.

    Nejak me to nefunguje, v macu se to tvari, ze to je nahrano ve filmech, ale ani na IP ani na Tv se to nezobrazi

celý text

Čtěte více.