Zavřít reklamu

Před několika dlouhými lety byl Apple osočen z toho, že vědomě a schválně snižuje výkon starších iPhonů. Činit tak měl z jednoho prostého důvodu – aby si uživatelé mysleli, že jejich zařízení už nedostačuje a koupili si tak nové. Nakonec však Apple vydal prohlášení, ve kterém snižování výkonu opravdu potvrdil, avšak pro dobro uživatele. Pokud je totiž baterie uvnitř iPhonu stará, tak nemusí být schopná dodávat zařízení potřebný okamžitý výkon, což vyústí k vypnutí telefonu. Následně se automaticky zapne režim řízení výkonu, což jednoduše řečeno znamená, že iPhone omezí svůj výkon, aby jej zvládla baterie „utáhnout“.

Jak na iPhone vypnout snižování výkonu

O tom, že je baterie uvnitř iPhonu stará a nedostačuje, informuje ukazatel kondice baterie. V případě, že aktuální maximální kapacita baterie klesne na 80 % či méně své původní kapacity, tak se automaticky považuje za špatnou a uživatel by měl co nejdříve provést výměnu. Nejčastěji právě v těchto případech, kdy je baterie stará a nedostačující, může docházet k vypínání telefonu, a to především v zimním období. Pokud tedy u vašeho iPhonu došlo k náhodnému vypnutí a pociťujete, že je pomalejší, tak došlo k jeho zpomalení. Jestliže vás to omezuje, popřípadě pokud si myslíte, že je vaše baterie stále v pořádku, tak můžete řízení výkonu deaktivovat:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu přesunuli do Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte níže, kde najděte a rozklikněte sekci Baterie.
  • Následně zde rozklikněte kolonku Kondice baterie.
  • Zde věnujte pozornost řádku Maximální výkon zařízení.
  • Pod tímto řádkem se nachází informace o aktivním řízení výkonu.
  • Na konci textu pak stačí, abyste klepnuli na modrý text Zakázat…

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné zabránit zpomalování vašeho iPhonu. Nutno zmínit, že tlačítko Zakázat…, se objeví pouze v případě, že došlo k neočekávanému vypnutí jablečného telefonu. V případě, že k vypnutí nedošlo, tak řízení výkonu není aktivní, tudíž ho není možné vypnout. Berte na vědom, že jakmile jednou řízení výkonu vypnete, tak nebudete schopni provést ihned jeho opakovanou aktivaci. Řízení výkonu se automaticky aktivuje pouze v případě, že dojde k opětovnému neočekávanému vypnutí zařízení. Jakmile provedete deaktivaci zpomalování iPhonu, tak vám tuto skutečnost potvrdí popis u řízení výkonu.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více