Zavřít reklamu

Bezdrátové připojení k internetu, tedy Wi-Fi, má doma prakticky každý z nás. Oproti drátovému připojení se jedná o velmi pohodlný a relativně spolehlivý způsob, pomocí kterého se můžete k síti připojit. Jestliže se nacházíte v panelovém domě, kde má svou Wi-Fi síť každá domácnost, tak je nutné, abyste měli nastavený správný kanál Wi-Fi. Pokud byste chtěli zjistit, jaký kanál máte na vaší síti nastavený, a jaký kanál používají ostatní Wi-Fi v dosahu, společně se sílou signálu jednotlivých sítí, můžete tak učinit pomocí iPhonu.

Jak na iPhone zjistit sílu Wi-Fi sítě a její kanál

V App Storu mnoho aplikací, které vám se zjištěním síly a kanálu Wi-Fi pomohou, nenajdete. V tomto návodu nám ale pomůže jablečná aplikace AirPort Utility, která je původně určená ke správně stanic AirPort. Nachází se v ní ale skrytá funkce, prostřednictvím které je možné zjistit informace o Wi-Fi. Postupujte tedy následovně:

 • Prvně je nutné, abyste si aplikaci AirPort Utility stáhli – stačí klepnout na tento odkaz.
 • Jakmile aplikaci stáhnete, tak se přesuňte do Nastavení.
 • Zde pak sjeďte níže, kde najděte a rozklikněte kolonku AirPort.
 • V rámci této sekce nastavení aktivujte níže možnost Wi-Fi skener.
 • Po nastavení se přesuňte do stažené aplikace AirPort Utility.
 • Jakmile tak učiníte, tak vpravo nahoře klepněte na Hledání Wi-Fi.
 • Nyní stiskněte tlačítko Hledat, čímž se začnou vyhledávat Wi-Fi v dosahu.
 • U jednotlivých nalezených sítí se pak rovnou objeví hodnota RSSI a kanál, na kterém běží.

Pokud pomocí výše uvedeného postupu zjistíte, že je signál nevyhovující, a zároveň zjistíte, že je v okolí více Wi-Fi sítí se stejným kanálem, tak byste jej měli změnit, popřípadě byste měli nastavit jeho automatickou změnu v závislosti na okolních kanálech. RSSI, Received Signal Strangth Indication, česky indikátor síly přijímaného signálu, je udáván v jednotkách decibelů (dB). U RSSI můžete pozorovat, že jsou čísla udávána v záporných hodnotách. Platí, že čím větší je číslo, tím je kvalita signálu lepší. Pro konkrétní „rozdělení“ síly signálu vám může posloužit seznam níže:

 • Více než -73 dBm – velmi dobrý;
 • Od -75 dBm do -85 dBm – dobrý;
 • Od -87 dBm do -93 dBm – špatný;
 • Méně než -95 dBm – velmi špatný.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  NA :
  https://cs.khanacademy.org/math/early-math
  Ty blaboly o cislech si prosim opravte, nemusi kazdy vedet co jste za nedouka.

  A co se vám nelíbí ? Prostě záporný logaritmus čím je méně záporný – tedy větší, tím se síla signálu blíží zespoda k 1mW a je větší a lepší, ne ?

  Super! Tohle jsem tolikrát potřeboval na Iphonu a musel si kvůli tomu půjčovat androidí telefony s aplikací Wifiscanner apod. Nenašel jsem na iOS žádnou freeapku která by to uměla a on to nakonec umí airport.. moc díky!

celý text

Čtěte více.