Zavřít reklamu

Někteří uživatelé si po provedení aktualizace na iOS 14 stěžují na to, že je systém velmi pomalý. Pravdou ale je, že iOS 14 není o nic víc náročnější než starší iOS 13, ba naopak. Jak je tedy vůbec možné, že se může zdát iPhone po instalaci iOS 14 pomalý? Ve většině případech za to můžou animace, které můžete sledovat napříč celým operačním systémem. Pojďme se společně v tomto článku podívat na to, jakým způsobem můžete animace v iOS 14 zrychlit, deaktivovat či omezit, čímž pocitově zrychlíte celý iPhone. Vrhněme se přímo na věc.

Jestliže chcete animace na vašem iPhonu kompletně deaktivovat, tak musíte mít nainstalovaný jailbreak. Ten se v posledních měsících stává čím dál tím populárnějším a zažívá druhou vlnu slávy. A není se čemu divit, jelikož přichází s nespočtem skvělých funkcí, o kterých se obyčejným uživatelům může jenom zdát. Pro kompletní správu animací v rámci iOS 14 mohou uživatelé jailbreaku využít tweak s názvem AnimPlus. Tento tweak dokáže zrychlit animace na domovské obrazovce, při spouštění a zavírání aplikací, při odemykání a zamykání telefonu a v mnoha dalších situacích. Zkrácením trvání těchto animací můžete váš iPhone doopravdy znatelně zrychlit. Pokud animace úplně vypnete, tak se veškeré součásti systému objeví instantně. Tweak AnimPlus můžete sehnat za 1.50 dolarů v repozitáři Packix.

Co si budeme nalhávat, většina našich čtenářů s největší pravděpodobností jailbreak nainstalovaný nemá. Dobrou zprávou každopádně je, že i tito jedinci mohou animace urychlit, potažmo omezit. Rozhodně je tedy nelze kompletně vypnout jako v případě výše zmíněných tweaku AnimPlus, rozdíl je každopádně více než znatelný. Konkrétně můžete animace svým způsobem omezit tak, že se namísto těch složitých budou zobrazovat jednoduché. Chcete-li tohle omezení nastavit, tak přejděte do nativní aplikace Nastavení, kde níže rozklikněte kolonku Zpřístupnění. Poté je nutné, abyste se přesunuli do sekce Pohyb, kde aktivujte funkci Omezit pohyb. Nakonec se zobrazí další možnost Preferovat prolínání, kterou taktéž aktivujte. Tímto dojde k pocitovému zrychlení operačního systému.

.