Zavřít reklamu

Apple je jedna za mála technologických společností, kterým záleží na zdraví svých zákazníků. Na iPhonu je možné vaše zdraví sledovat v nativní aplikaci Zdraví – najdete zde například informace o ušlých krocích, vystoupaných patrech, spálených kaloriích apod. Pokud však kromě iPhonu vlastníte také Apple Watch, tak se vám rázem ve Zdraví objeví o mnoho více dat a informací, které jsou navíc ještě přesnější. Kromě toho můžete na jablečných zařízeních vyvolat také tíseň SOS v případě, že se ocitnete v nějaké tísňové situaci. Například novější Apple Watch vám dokonce dokáží samy zavolat pomoc v případě pádu, což nejednou zachránilo život.

Jak na iPhone změnit způsob pro vyvolání tísně SOS

V případě, že byste na iPhone chtěli vyvolat tíseň SOS, tak asi většina z vás ví, že stačí podržet boční tlačítko s tlačítkem hlasitosti (u starších modelů jen boční tlačítko), až se ocitnete v rozhraní, kde můžete jablečný telefon vypnout. Zde stačí, abyste prstem přejeli po posuvníku Tíseň SOS, čímž se spustí odpočet a zavolá se tísňová linka. Tento postup ale v tísňové situaci nemusí být úplně vhodný, jelikož je zdlouhavý a musíte se dotýkat displeje. V iOS je však k dispozici možnost, pomocí které je možné tíseň SOS vyvolat pětinásobným stisknutím bočního tlačítka, popřípadě nově jeho dlouhým podržením. Pro aktivaci této možnosti pro vyvolání tísně SOS postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na iPhonu přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte níže, kde lokalizujte a otevřete sekci Tíseň SOS.
  • Tímto se ocitnete v sekci, ve které můžete spravovat možnosti funkce pro vyvolání tísně SOS.
  • Zde už jen stačí, abyste pomocí přepínače aktivovali Volání podržením či Volání 5 stisknutími.

Pomocí výše uvedeného postupu tedy můžete na vašem iPhonu nastavit dva další a jednodušší způsoby, kterými je možné vyvolat tíseň SOS. Buď si můžete aktivovat pouze jeden způsob, popřípadě je možné aktivovat oba najednou, abyste v případě nutnosti zvýšili své šance pro vyvolání tísně SOS. Nutno zmínit, že možnost Volání podržením je k dispozici od iOS 15.2. Ve stejné sekci si pak níže můžete nastavit ještě nouzové kontakty, kterým v případě, že tíseň SOS vyvoláte, přijde o této skutečnosti zpráva, společně s přibližnou polohou. Pokud se poloha uživatele, který tíseň SOS vyvolal, změní, tak nouzovým kontaktům bude postupně chodit aktualizace.

.