Zavřít reklamu
iWant

Jak na IQ test v praxi

iWant

Komerční sdělení: Každého z nás občas v euforii nad pracovním úspěchem nebo vyluštěnou křížovkou napadne, jak moc nám to pálí a jak úžasně jsme oproti kolegům schopni řešit zadané úkoly. Oproti tomu někdy žasneme nad vlastní neschopností pochopit a správně uchopit nejbanálnější věci. A stejně tak sem tam narazíme na možnost otestovat svoji inteligenci nějakým tím IQ testem a ověřit si jak dobře (nebo špatně) na tom jsme.

Co je to IQ test?

Lapidárně řečeno, jedná se o sadu standardizovaných testů, na základě jejichž výsledků se číselně určuje výška inteligence člověka – tedy míra schopnosti myslet, kombinovat, učit se a adaptovat na vzniklé situace.

Užitečné, zajímavé, sofistikované, nicméně poněkud suchopárné. Nebylo by mnohem zábavnější a atraktivnější ověřit si tyto dovednosti v praxi? A ne v práci, nebo nad sudoku a hrnkem kávy (nebo snad v práci nad sudoku a hrnkem kávy). Existují i mnohem atraktivnější možnosti.

Zajímavé pojetí IQ testu

Nelákalo by vás vyzkoušet vaši inteligenci při řešení neobvyklých situací, které vyžadují jasný úsudek, bystrou mysl, schopnost kombinovat různé možnosti a přemýšlet způsobem, kterým jste ještě nikdy nepřemýšleli?

Dát vašemu mozku impulzy a podněty, které jen tak nedostane a podívat se na věci z jiného úhlu? Aktivně se pohybovat v neznámém, tajemném a okouzlujícím prostředí, místo pasivního brouzdání po internetu a cvičit si tím prostorové vnímání a orientaci? Opustit zaběhnuté koleje vaší komfortní zóny a poznat něco nového? Nejen poznat, ale i posouvat hranice a obzory vašeho myšlení a představivosti?

Pravda, nedostanete osvědčení o výši vašeho IQ, zato na vás čeká celoživotní zážitek, lepší poznání sama sebe a v neposlední řadě také důkladné potrápení vašich mozkových závitů, to vše zabaleno s řádnou porcí zábavy, napětí a adrenalinu. Zkrátka…

Už jste vyzkoušeli únikovou hru?