Zavřít reklamu

Pokud jste přemýšleli nad tím, že byste si k vašemu Macu či MacBooku zakoupili dva HomePody (mini), tak si celý nákup ještě rozmyslete a minimálně si přečtěte tento článek. Oficiálně totiž v rámci macOS prozatím není nativně možné nastavit kompletní výstup stereo zvuku do dvou spárovaných HomePodů v jedné domácnosti. Respektive tato možnost existuje, ale pouze pro nativní aplikace Hudba anebo TV. Bohužel se stále nic nezměnilo ani v rámci macOS 11 Big Sur a jakožto výstup pro všechny systémové zvuky můžete jednoduše na Macu stále nastavit pouze jeden jediný HomePod. Nutno podotknout, že existuje určitá oklika, díky které dva HomePody jakožto stereo pár k Macu připojíte, avšak musíte se spokojit s velkými kompromisy.

Jak na Macu nastavit výstup stereo zvuku do dvou HomePodů

Chcete-li na vašem macOS zařízení nastavit výstup stereo zvuku do dvou spárovaných HomePodů, tak postupujte následovně:

 • Prvně je samozřejmě nutné, abyste měli oba HomePody připravené – je nutné, aby byly v jedné domácnosti, zapnuté a nastavené jako stereo pár.
 • Pokud výše uvedenou podmínku splňujete, tak na Macu otevřete nativní aplikaci Hudba.
 • Po spuštění Hudby vpravo nahoře klepněte na ikonu AirPlay a z menu vyberte dva HomePody.
 • Jakmile nastavení provedete, tak aplikaci Hudba nevypínejte a přepněte se do aplikace Nastavení audio MIDI.
  • Tuto aplikaci spustíte pomocí Spotlightu, anebo ji najdete v Aplikace -> Utility.
 • Po spuštění klepněte v levém dolním rohu na tlačítko + a vyberte možnost Vytvořit agregované zařízení.
 • Nyní v levém menu na nové agregované zařízení klepněte, a poté vpravo zaškrtněte kolonku AirPlay.
 • Nakonec stačí, abyste klepnuli pravým tlačítkem na agregované zařízení a zvolili Používat toto zařízení pro výstup zvuku.
  • Popřípadě můžete klepnout na ikonu zvuku v horní liště a zde agregované zařízení zvolit, ne vždy se zde ale zobrazí.

Výše uvedeným způsobem tedy můžete nastavit výstup stereo zvuku do dvou HomePodů. Jak už jsem ale zmínil v úvodu, tak je zde několik kompromisů, které musíte přijmout. Pokud využijete v macOS agregované zařízení, tak nemůžete měnit jeho hlasitost přímo na Macu, v případě HomePodu tedy pouze prostřednictvím jeho ovládacího dotykového kroužku, popřípadě pomocí Siri. Zároveň musíte mít celou dobu spuštěnou aplikaci Hudba, jinak stereo přestane fungovat. Dále je nutné zmínit fakt, že je v tomto případě využíváno jen AirPlay 1, takže vzniká několikasekundová odezva – na sledování filmů bohužel zapomeňte. V rámci aplikace Nastavení audio MIDI můžete pro zmenšení odezvy aktivovat možnost Korekce unášení, i tak je ale odezva patrná.

.