Zavřít reklamu

Netflix potvrdil, že aktuálně zavádí podporu prostorového zvuku (Spatial Audio) pro své aplikace pro iPhone a iPad. Pomocí směrových zvukových filtrů tak svým divákům poskytne o poznání silnější zážitek z konzumace obsahu v platformě. 

Magazínu 9to5Mac potvrdil příchod prostorového zvuku sám mluvčí Netflixu. Novinka bude dostupná pro zařízení s iOS 14 v kombinaci s AirPody Pro nebo AirPody Max. Přepínač pro správu prostorového zvuku pak najdete v Ovládacím centru. Společnost však funkci zavádí postupně, takže jestli ji v aplikaci nevidíte ani po aktualizaci titulu, musíte ještě vyčkat.

Prostorový zvuk v Apple Music

Spatial Audio bylo oznámeno v loňském roce v rámci iOS 14 jako funkce, která přináší uživatelům AirPods Pro, a také AirPods Max, více pohlcující zvuk. Využívá ten zaznamenaný technologií Dolby k simulaci 360stupňového zvuku s prostorovým zážitkem, který se „pohybuje“ s tím, jak uživatel pohybuje svou hlavou.

iOS 15 pak posouvá Spatial Audio na další úroveň, protože přidává tzv. možnost Spatialize Stereo, která simuluje zážitek Spatial Audio pro obsah bez Dolby Atmos. To uživatelům AirPods Pro a AirPods Max umožňuje poslouchat téměř jakoukoli skladbu nebo video v podporované službě.

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.