Zavřít reklamu

Když Apple v minulém týdnu představil Apple Music se Spatial Audio, Dolby Atmos a Lossless, vyvolal tím spoustu otázek. Nejprve totiž nebylo úplně jasné, jaká zařízení vlastně budou podporována, co nás čeká a na čem si hudbu v prvotřídní kvalitě skutečně vychutnáme. To se týkalo především Apple Music Lossless neboli bezztrátového přehrávání audia. Nejprve se totiž hovořilo o tom, že podporu nedostanou ani jedna sluchátka AirPods, ani HomePod (mini).

Apple Music Hi-Fi fb
Zdroj: smartmockups.com

Klasické AirPody se podpory bohužel nedočkají kvůli technologii Bluetooth, která si s přenosem bezztrátového audia zkrátka nemůže poradit. Co se ale týče HomePodů (mini), u těch se naštěstí blýská na lepší časy. Aby Apple předešel nejrůznějším dotazům, vydal nový dokument objasňující řadu věcí. Podle něj se HomePod i HomePod mini dočkají softwarové aktualizace, díky které si v budoucnu s přehráváním Lossless poradí nativně. Prozatím používají kodek AAC. Nyní tedy máme potvrzeno, že oba jablečné reproduktory se podpory dočkají. Má to ale jeden háček. Jak to ve finále bude fungovat? Budeme k tomu potřebovat dva HomePody v režimu stereo, nebo jeden bude stačit? Například HomePod mini nepodporuje Dolby Atmos, zatímco starší HomePod, ve zmiňovaném režimu stereo, v případě videí ano.

Další otázkou je, jak se Apple chystá bezdrátově Lossless hudbu do HomePodů dostat. V tomto směru se pravděpodobně nabízí jen jedno řešení, které mimo jiné potvrdil i uznávaný leaker Jon Prosser. Údajně si s tímto poradí technologie AirPlay 2, případně Apple vytvoří nové softwarové řešení pro své produkty.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více