Zavřít reklamu

Je to pár minut nazpátek, co Apple představil nové verze všech operačních systémů. Ze všech nejzajímavější a nejpopulárnější je samozřejmě iOS, potažmo iPadOS, které se nyní dočkaly verzí s označením 14. Jak už to bývá ve zvyku, tak Apple už zpřístupnil první beta verze těchto operačních systémů ke stažení. Dobrou zprávou je, že v případě iOS a iPadOS 14 se nejedná o vývojářské beta verze, ale o veřejné beta verze, do kterých se může zapojit kdokoliv z vás. Pokud vás zajímá, jak na to, tak pokračujte ve čtení.

Jak nainstalovat iOS 14

Pokud chcete na vašem iPhonu či iPadu nainstalovat iOS 14, respektive iPadOS 14, tak postupujte následovně:

  • V Safari na vašem iPhonu či iPadu přejděte na tuto stránku.
  • Jakmile tak učiníte, tak klepněte u sekce iOS a iPadOS 14 na tlačítko Download.
  • Zobrazí se notifikace o tom, že se systém pokouší instalovat profil – klepněte na Povolit.
  • Nyní přejděte do Nastavení -> Obecné -> Profily, kde rozklikněte stažený profil, odsouhlaste podmínky, a poté instalaci potvrďte.
  • Poté stačí, abyste na vyžádání restartovali vaše zařízení.
  • Po restartování přejděte do Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru, kde už stačí aktualizaci stáhnout. Po stažení proveďte klasickou instalaci.

Pokud chcete zjistit, jakým způsobem lze na váš Mac či MacBook nainstalovat nový macOS, popřípadě watchOS na vaše Apple Watch, tak rozhodně čtěte náš magazín i nadále. V následujících minutách a hodinách se samozřejmě i na tato témata objeví články, díky kterým instalaci zvládnete „raz dva“.

.