Zavřít reklamu

Je to pár minut nazpátek, co Apple představil nové verze všech operačních systémů. Ze všech nejzajímavější a nejpopulárnější je samozřejmě iOS, potažmo iPadOS, které se nyní dočkaly verzí s označením 14. Jak už to bývá ve zvyku, tak Apple už zpřístupnil první beta verze těchto operačních systémů ke stažení. Dobrou zprávou je, že v případě iOS a iPadOS 14 se nejedná o vývojářské beta verze, ale o veřejné beta verze, do kterých se může zapojit kdokoliv z vás. Pokud vás zajímá, jak na to, tak pokračujte ve čtení.

Jak nainstalovat iOS 14

Pokud chcete na vašem iPhonu či iPadu nainstalovat iOS 14, respektive iPadOS 14, tak postupujte následovně:

 • V Safari na vašem iPhonu či iPadu přejděte na tuto stránku.
 • Jakmile tak učiníte, tak klepněte u sekce iOS a iPadOS 14 na tlačítko Download.
 • Zobrazí se notifikace o tom, že se systém pokouší instalovat profil – klepněte na Povolit.
 • Nyní přejděte do Nastavení -> Obecné -> Profily, kde rozklikněte stažený profil, odsouhlaste podmínky, a poté instalaci potvrďte.
 • Poté stačí, abyste na vyžádání restartovali vaše zařízení.
 • Po restartování přejděte do Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru, kde už stačí aktualizaci stáhnout. Po stažení proveďte klasickou instalaci.

Pokud chcete zjistit, jakým způsobem lze na váš Mac či MacBook nainstalovat nový macOS, popřípadě watchOS na vaše Apple Watch, tak rozhodně čtěte náš magazín i nadále. V následujících minutách a hodinách se samozřejmě i na tato témata objeví články, díky kterým instalaci zvládnete „raz dva“.

Diskuze k článku

  Uz stahuji, nikdy jsem nabyl tak nedocakvy jak u 14, vzdy jsem si dokazal pockat na ofiko. Ale u 13 jsem snad nainstaloval 3 public betu pres profil. Jsem opravdu zvedav…

  Víte, že tyto profily nejsou Public ? Viz upozornění na stránce. Tudíž není to nic jiného než jednání v rozporu s podmínkami.

  A proč je tedy u aktualizace přímo v iOS napsáno Public Beta?

  I na webu je uvedeno, že se jedná o Dev. Autor článku by tedy měl vysvětlit své tvrzení, že jde o Pub a kde vzal ten screenshot.

  Když to tedy nedokáže vysvětlit autor, tak info odjinud: původně tam skutečně bylo označení Public Beta, Apple si chybu dost rychle uvědomil a popis i licenční podmínky opravil.

  To nevím, četl jste podmínky profilu? Dle oficiálního vyjádření mají Public bety přijít v průběhu července.
  Navíc to, že nestahujete profil z oficiálního zdroje je přinejmenším podivné.
  Vy si stahujte, co se Vám zlíbí, ale Vaše čtenáře prosím nenavádějte.

  Tohle si může nainstalovat jen idiot .. neofiko zdroj profilu .. stránka na fb té stránky odkud se profil stahuje má 1300 sledujících .. sám šéfik Applu řekl od července .. a jasně bude to ani ne hodinu po :D vtipný že si tenhle odpad nainstaluje týpek co si hraje na odborníka na Apple a ještě radí jak na to ostatním :D

  Jedna sa o developer verziu. Nornalne platíš 100$ ročne aby si mal k tomu prístup. Ide o normálnu oficiálnu verziu ios ale v rovnakom čase od porušenie Mlucnych podmienok.( Preto to je na nahrané na takej pofidernej stránke, ten co to nahral si uvedomuje, že to nemôže robiť)

  Ta stránka je známa už řadu let. Sám v profilu vidíš přímo ověřeny certifikát profilu od Applu. :) Používal jsem již dostkrát, například při dřívějším představení iOS 13.

  Takže Apple lže tedy .. no nevim nevěřil bych tomu a z telefonu za 40k si těžítko zrovna udělat nechci

  Stejně tam začali před rokem bety na iOS 13. Stejně tak jak dnes jsem začal před rokem i na iOS 13. Později jsem na tomto samém profilu došel až k plnému vydání iOS 13. Naprosto bez problému. Tady není co by. Je to jen certifikovaný profil od Applu, stejně tak, jak Vám při nabídnutí instalaci profilu v telefonu ukáže telefon a zdůrazní, že je profil certifikovaný a zkontrolovaný. Není se čeho bát, maximálně chyb v beta verzi. Ale to už je buď a nebo. ? Mějte se hezky.

  Ty Joudo proč těžítko, vždy se dá vrátit zpět na původní verzi systému. Jinak doporučuji program IMazing pro PC-Windows

  Ahoj, polousim se instalovat na starem SE, ale po stahnuti a overeni instalace se telefon restartuje, pak to vypada, ze se bude 14ka instalovat…behem chvilky se telefon restartuje a zapne jako by zadna instalace nebyla…pak to chce hase stahovat…
  Poradi mi nekdo, co s tim?
  Dekuji

  Po stažení tohoto profilu se ovšem k instalaci nabízí Developer Beta.

  Ano, je to developer beta, nevim proc tady tolik lidi se z toho tak vzrusuje… I dalsi web Letemsvetemapplem dal odkaz na stazeni… Mimochodem jedu od rana na 14….
  Nechcou instalovat, neinstaluji, je to dobrovolne ?

  Nemám pocit, že bych se z toho nějak vzrušoval, jen se ptám. Na screenshotu v článku je vidět Public Beta.

  A nainstaloval si to? Ja tam mám taky developer, mám to stažené, ale radši jsem ještě neinstaloval..

  Takže zatím zjištěno:
  – Nelze spustit některé hry (např. Ingress), a to ani po přeinstalaci.
  – Widget Počasí má problém s aktuální lokalitou – pokud ji zvolím, zobrazí se Cupertino. Pokud vyberu konkrétní lokaci, je to ok.
  – Watch: v aplikaci nejsou vidět nainstalované komplikace 3. stran a nelze je tedy přidat do modulárního ciferníku (je nutné to udělat na hodinkách).

  Podaří se mi nainstalovat betu iOS14 na betu iOS13.6?

  po aktualizaci na ios 14 mi nejde nainstalovat zadna aplikace!??

  To je preto, lebo tie aplikácie ešte nie sú optimalizované na IOS14, to vývojár musí označiť, že je aplikácia už aj pre túto verziu. Aj z tohto dôvodu si inštalujem až druhú alebo tretiu public betu, keď je už väčšina aplikácií označená, že ju podporuje aj nová verzia iOS.

  Další problém, tentokrát dost zásadní: po upgrade se dramaticky zvýšila oblast úložiště „Jiné/Ostatní“ – z původních nižších stovek MB na 6+GB. Shodně na iPhone i na iPadu.

celý text

Čtěte více