Zavřít reklamu

Pokud sledujete dění v jablečném světě, tak vám zajisté před několika týdny neuniklo představení nových operačních systémů v rámci konference WWDC20. Konkrétně se jednalo o systémy iOS a iPadOS 14, macOS 11 Big Sur a watchOS 7. Ihned po skončení konference si mohli vývojáři stáhnout první vývojářské beta verze všech těchto systémů. Co se týče obyčejných uživatelů, tak pro ty byla veřejná beta verze připravena o pár týdnů později, tedy co se iOS a iPadOS 14 týče. Veřejná beta verze macOS 11 Big Sur byla poté vydána před několika dny, a tak zbývalo pouze vydání veřejné beta verze watchOS 7. Tento den nastal dnes a Apple se před několika minutami rozhodl veřejnou beta verzi watchOS 7 vydat. Pojďme se společně v tomto článku podívat na to, jakým způsobem ji můžete nainstalovat.

Jak nainstalovat veřejnou beta verzi watchOS 7

Pokud chcete nainstalovat veřejnou beta verzi watchOS 7, tak se nejedná o nic složitého. Stačí se držet tohoto postupu:

 • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu v Safari přešli na stránky Beta Software Program od Applu.
 • Jakmile se zde přesunete, tak je nutné se přihlásit pomocí vašeho Apple ID.
  • Pokud účet nemáte, tak se samozřejmě stisknutím tlačítka Sign Up registrujte.
 • Jakmile se ocitnete v prostředí Apple Beta Software programu, tak se pomocí ikony menu vpravo nahoře ujistěte, že se nacházíte v sekci Enroll Your Devices.
 • V menu se všemi operačními systémy od Applu, které se nachází níže, poté vyberte watchOS.
 • Zde poté stačí, abyste sjeli níže a v prvním kroku klepnuli na modré tlačítko Download profile.
 • Zobrazí se informace o stažení profilu, ve které klepněte na Povolit.
 • Systém vás poté přesune do aplikace Watch, kde stačí klepnutím na Instalovat vpravo nahoře potvrdit instalaci profilu.
 • Takto potvrďte všechny ostatní kroky.
 • Poté přejděte do Obecné -> Aktualizace software a vyhledejte, stáhněte a nainstalujte aktualizaci.

Na závěr je nutné zmínit, že je operační systém watchOS 7 k dispozici pouze pro uživatele Apple Watch Series 3 a novějších, u starších jablečných hodinek tento nový operační systém k dispozici není. Zároveň bych chtěl všechny beta testery upozornit na to, že je tato verze systému stále v beta verzi, což znamená, že se v ní mohou nacházet různé chyby a bugy, které mohou vést například k pádům celého systému a zároveň ke ztrátě dat. Celou instalaci tedy provádíte jen a jen na své vlastní nebezpečí. Kromě toho byste měli všechny nalezené chyby nahlašovat jablečné společnosti, aby mohlo dojít k opravám. Více informací najdete ve článku, který přikládám níže.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více