Zavřít reklamu

Okresy jsou zavřené a cestovat za hranice našeho státu můžete jen ve velmi omezené míře. Potřeby lidí se ale v oblasti prodávání zboží či předávání dárků nemění. Jestliže často objednáváte zásilky z internetových e-shopů, tak jste si jistě všimli, že společnost, která vám balíček doručí, vás před převzetím kontaktuje a v určitých případech máte zajištěno i sledování pohybu zásilky. Věděli jste však, že externí servis je možné zajistit i pro osobu, které posíláte něco vy? Pokud nevíte, prostřednictvím kterých nástrojů se tyto úkony dají vykonávat, pokračujte ve čtení následujících řádků. Ukážeme si totiž služby, které vám se vším pomohou.

Zásilkovna

Nesmírně populární službou na odesílání zásilek je v České republice a na Slovensku Zásilkovna. Díky rozsáhlé síti poboček totiž můžete zásilky nejen odesílat domů, ale i na místo, kde si je adresát během několika dnů má možnost vyzvednout. Obrovskou výhodou je to, že na balíček není nutné psát adresu nebo lepit štítek – vše učiní tým Zásilkovny za vás. Vy v aplikaci zadáte pouze e-mail a telefonní číslo adresáta, vyberete hmotnost zásilky, zadáte, zda-li chcete poslat produkt do České či Slovenské republiky a jestli vám bude muset adresát zboží zaplatit. Po doručení na dodací místo stačí, aby příjemce pracovníkovi pobočky sdělil heslo. Kromě odesílání na určitou pobočku můžete zvolit i zaslání přímo domů, oproti jiným službám to však není úplně levná záležitost. Pobočky Zásilkovny jsou každopádně téměř ve všech městech Česka i Slovenska. Jak odesilatel, tak příjemce může putování zboží přes aplikaci či webové rozhraní sledovat. Jestliže jste si objednávali produkt vy, a rádi byste jej vrátili, pomocí Zásilkovny to můžete učinit také.

Aplikaci Zásilkovna nainstalujete z tohoto odkazu

PPL

Asi největší výhodou služby PPL je možnost stát se jejím zákazníkem, kdy máte v případě odesílání zásilek zvýhodněné ceny. To se hodí hlavně tehdy, pokud jste obchodníkem nebo firmou, která odesílá zboží často. Produkty ale můžete posílat i jako soukromá osoba, kdy je pravděpodobně nejvýhodnější zboží odeslat adresátovi domů. PPL sice nabízí i síť Parcelshopů, kde si může příjemce zásilku převzít, ty však nenajdete v mnoha menších vesničkách. Co se však týče spolehlivosti doručení, komunikace se zákazníkem, možnosti sledování a flexibility v případě toho, že příjemce zrovna není doma, tak patří PPL mezi naprostou špičku v oboru. Aplikaci pro mobilní zařízení byste v App Storu hledali marně, webové rozhraní však funguje dobře jak na desktopových, tak i mobilních systémech.

Na stránky ppl.cz se přesunete za pomoci tohoto odkazu

DPD

Okamžitě po otevření webových stránek společnosti DPD budete mít na očích, že se jedná o jedinou firmu v České republice, která je schopna doručit zásilku na hodinu přesně – a z mé osobní zkušenosti to mohu jen potvrdit. Pokud chcete adresátovi zajistit nadstandardní flexibilitu řidiče a servis, je DPD tou pravou volbou. Nechybí klasické služby jako je možnost odeslat zboží na dobírku nebo jej nechat na nejbližší pobočce, opět však nepočítejte s tak rozsáhlou sítí jako nabízí třeba Zásilkovna. Dále zklamu milovníky aplikací pro mobilní telefony – to však neznamená, že by webové rozhraní fungovalo jakkoli nespolehlivě. Naproti tomu můžete pomocí DPD za poměrně výhodné částky doručovat zásilky i do zahraničí.

Na stránky dpd.com přejdete za pomoci tohoto odkazu

GLS

Jste-li milovníkem Evropy a máte-li mnoho známých v Evropské unii, k odesílání zásilek pravděpodobně zvolíte GLS. V České republice sice kromě odesílání a několika málo ParcelShopů moc komfortních služeb nenabízí, naproti tomu při zaslání do zemí mimo naše hranice se můžete spolehnout na to, že prodávané zboží či dar dorazí včas. Pokud vám naopak někdo balíček zašle, na webových stránkách je možné sledovat, kde se právě daná zásilka nachází a těsně předtím, než řidič dorazí, budete samozřejmě kontaktováni. Jestliže v duchu doufáte, že si budete moci nainstalovat aplikaci, která vám bude o změnách pravidelně zasílat notifikace, bohužel vás opět zklamu.

Na stránky gls-group.eu se přesunete pomocí tohoto odkazu

Zaslat.cz

Se službou Zaslat.cz se skamarádíte velmi rychle. Jakmile se na stránky služby přesunete, tak se stačí jednoduše registrovat – stejně, jako v případě ostatních webových služeb. Bez registrace prostřednictvím služby Zaslat.cz balíček jednoduše nepošlete. Jakmile se registrujete, tak se můžete vrhnout přímo na věc a zaslat svůj první balík. Na domovské stránce tedy prvně zadejte adresu, kde má k vyzvednutí balíku dojít – ve většině případech tedy do políček zadáte svou adresu. Poté zvolíte adresu, kam balík poputuje, a nakonec vyplníte šířku, délku, výšku a váhu balíku. V případě, že chcete balík zaslat na dobírku, tak vyplníte její částku a pokračujete dále.

Na stránky služby Zaslat.cz se přesunete pomocí tohoto odkazu

.