Zavřít reklamu

Jak přehrát AVI na Macu je otázka, kterou si už jistě položil každý, kdo si chtěl na Macu přehrát film nebo jiný videosoubor ve formátu AVI. Možná jste si všimli, že součástí operačního systému macOS na vašem Macu je také nativní aplikace QuickTime. Ta si ovšem ve výchozím nastavení bohužel se soubory ve formátu AVI poradit neumí. Jak tedy přehrát na Macu AVI?

Nativní aplikace QuickTime má celou spoustu nesporných výhod. Kromě přehrávání obsahu ji můžete využít třeba také k záznamu obrazovky nebo k základním úpravám. Bohužel ale dosud nedokáže přehrávat videosoubory ve formátu AVI. To naštěstí ale neznamená, že jste v tomto směru naprosto ztraceni.

Jak přehrát AVI na Macu

Pokud chcete na Macu bez problémů přehrát video ve formátu AVI, nezbyde vám nic jiného, než se spolehnout na některou z aplikací třetích stran. Těch je na trhu opravdu požehnaně, naším jednoznačným favoritem je ale bezplatný VLC Media Player.

  • Na Macu spusťte Safari.
  • Přejděte na web VideoLAN.com.
  • Stáhněte si odsud aplikaci VLC. Pokud chcete, můžete tvůrcům aplikaci přispět libovolnou finanční částkou.
  • Spusťte aplikaci VLC na vašem Macu.
  • V okně, které se vám objeví, přetáhněte ikonku aplikace do složky Aplikace.
  • Pokud chcete v aplikaci VLC přehrát AVI na Macu, můžete jednoduše vybraný soubor přetáhnout z plochy nebo z Finderu do okna aplikace VLC.

Pro přehrání AVI souborů na Macu – a nejen AVI souborů – samozřejmě existuje celá spousta dalších aplikací, takže pokud vám z jakéhkoliv důvodu nevyhovuje VLC, můžete bez obav sáhnout alternativě. Zajímavé tipy najdete třeba zde.

 

.