Zavřít reklamu

Jednou může ve vašem životě přijít taková situace, kdy budete k vaší Apple TV potřebovat připojit AirPody. Osobně této funkce s přítelkyní využívám prakticky každý den, jelikož se při práci nemohu soustředit tehdy, kdy je kolem mne nějaký hluk. Přítelkyně si tedy v pokoji pustí Apple TV a například Netflix do AirPodů, zatímco já mohu v klidu pracovat. Připojení AirPodů k Apple TV však není úplně tak intuitivní a „automatické“, jako například na iPhonu. Pojďme se tedy společně v tomto návodu podívat na to, jak můžete k Apple TV připojit AirPody, a jak je nastavit jakožto výstupní zařízení.

Jak k Apple TV připojit AirPody

Pokud chcete k vaší Apple TV připojit AirPody, tak si prvně jablečnou televizi zapněte, a poté se přesuňte do nativní aplikace Nastavení. Jakmile tak učiníte, tak v menu vyberte možnost Ovladače a zařízení, kde se přesuňte níže do sekce Bluetooth. Nyní je nutné, abyste vzali do rukou vaše AirPody a otevřeli jejich víko (AirPody musí být uvnitř). Poté několik sekund podržte párovací tlačítko na zádech pouzdra, dokud se dioda nezbarví do bílé barvy a nezačne pulzovat. Několik sekund poté by se v prostředí Apple TV měl objevit název vašich AirPodů. Ovladačem tedy na ně najeďte a potvrďte spárování. Tímto jste úspěšně spárovali vaše AirPody s Apple TV, nutno však podotknout, že tímto nedošlo k nastavení AirPodů jakožto výstupního zařízení. AirPody jsou tedy připojené, avšak zvuk se do nich nemusí automaticky přenést.

Abyste AirPody nastavili jakožto výstupní zařízení, tak se na vaší Apple TV s připojenými AirPody přesuňte znova do nativní aplikace Nastavení. Jakmile tak učiníte, rozklikněte kolonku Video a audio. Zde poté sjeďte o něco níže do sekce Audio, kde rozklikněte kolonku Zvukový výstup. Zde už jen stačí opět najet na název vašich AirPodů a klepnout na ně, čímž se AirPody stanou aktivními pro výstup zvuku.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více