Zavřít reklamu

Na jarní události nám Apple představil pěknou řádku nových produktů, na něco se ale nedostalo. Mezi očekávaným, avšak nepředstaveným příslušenstvím, byly často zmiňovány nové AirPody. Apple má pravděpodobně v úmyslu spojit jejich uvedení s novou verzí Apple Music HiFi, která bude zaměřená na náročné posluchače. Největší konkurent Apple Music, švédské Spotify, oznámilo nové předplatné pro vyznavače kvalitního poslechu v únoru letošního roku. Jeho nová služba nese jméno HiFi a má být k dispozici ještě během letošního roku. Na náročné posluchače cílí i Tidal, který už nyní oproti své konkurenci nabízí o poznání vyšší kvalitu streamované hudby.

Podle hudebního webu Hits Daily Double, který vychází z informací osob pohybujících se v hudebním průmyslu, plánuje podobnou kvalitu streamu i Apple Music. Ten předplatitelům přinese vyšší datový tok a tím i kvalitnější poslech. Nicméně Apple Music již nyní nabízí katalog „Digital Masters“, který společnost uvedla v roce 2019. Ten by měl pokrývat 75 % nejposlouchanějšího obsahu v USA a 71 % z TOP 100 nejposlouchanějšího obsahu ve zbytku světa. V této kvalitě byste měli najít nahrávky od Taylor Swift, Paula McCartneyho, Billie Eilish a dalších. 

AirPods 3 Gizmochina fb

AirPody 3. generace 

Apple říká, že kvalitu „Digital Masters“ poznáte už na sluchátkách AirPods druhé generace. Pokud jde o AirPods třetí generace, analytik společnosti Apple, Ming-Chi-Kuo, uvedl, že mají být uvedeny až ve třetím čtvrtletí letošního roku. Jenže Apple Music HiFi by mohlo být oznámeno už se systémem iOS 14.6, který je aktuálně ve své 2. beta verzi (zatím ale neexistují žádné zmínky, které by tuto funkci skutečně naznačovaly).

Společnost Apple by mohla Apple Music HiFi spolu s AirPody 3. generace představit jen formou tiskové zprávy, a to zejména v případě, pokud sluchátka nepřinesou žádné velké změny, což se od nich ani neočekává. Měly by mít sice design kombinující AirPody 2. generace s AirPody Pro, ale co se funkcí týče, měly by být podobné spíše tomu základnímu modelu. Novinka by mohla dostat tlakový spínač ke snadnému ovládání hudby a přijímání hovorů. Rozhodně kladně by bylo přijato větší výdrž baterie na jedno nabití, což by měl zajistit nový čip Apple H2. Čile se spekuluje i o režimu propustnosti.

.