Zavřít reklamu

Zahraniční novináři mají to štěstí, že se s novými iPhony mohou seznámit ještě před jejich oficiálním startem prodeje. Zároveň tak mohou informovat o tom, co se v nich Applu povedlo a naopak nepovedlo. Jak si tedy vede aktuální vlajka v podání modelů iPhone 15 Pro a 15 Pro Max? Je to to nejlepší, co Apple umí, ale je pravda, že větší nadšení možná panuje u základní řady. 

Tlačítko Akce 

Apple se u iPhonů 15 Pro zbavil přepínače hlasitosti, tedy respektive jej spíše inovoval v tlačítko. Jenže čím více funkcí nabízí, tím více jsou uživatelé nerozhodní v tom, jakou funkci mu přiřadí. Někdo se kloní k Fotoaparátu, jiný k Diktafonu další Poznámkám, zajímavé je prý i použití Shazamu (TechCrunch).

Titan 

Wired zmiňuje přednosti titanu, které samozřejmě známe – odolnost a váha. Osobní pocit je ale trochu zvláštní. Prý jsou zařízení pocitově razantně lehčí, což jim na začátku ubírá na celkovém vnímání toho, že co je těžké, musí být narvané technologiemi. Rychle si na to ale zvyknete. Tu váhu prý pocítíte všude a při jakémkoli používání a je to rozhodně krok kupředu. Zároveň dodávají, aby si uživatelé nedělali starost o stálost barvy, prý cokoli, co vidíte na internetu, není pravda. Líbí se i matné sklo. K váze se vyjadřují i v CNBS, že je iPhone 14 Pro oproti 15 Pro skutečně jako cihla.

Fotoaparáty 

The Verge postavil iPhone 15 Pro Max a jeho 5x zoom vedle jeden z nejlepších fotomobilů Google Pixel 7 Pro. Novinka Applu prý podává věrnější barvy, ale zároveň přidává více kontrastu, produkuje tedy tmavší výsledky. Velice ale chválí nový Portrét. Podle TechCrunch je ale 5x teleobjektiv pravděpodobně nejlepší fotoaparát, který kdy Apple vyrobil. TechRadar si pochvaluje zejména nové 24MPx fotografie.

Baterie 

Podle testování magazínu Inverse nabízí iPhone 15 Pro celý den používání. V případě většího modelu jde dokonce prý o den a půl. Apple nicméně uvádí stejné hodnoty výdrže jako u generace iPhonů 14 Pro, takže pokud zařízení vydrží déle, může za to efektivnější čip. Od něho se ostatně čekalo, že s výdrží trochu pomůže, což se tedy nakonec pravděpodobně neděje. V Tom’s Guide provedli už první testy. Ty zahrnovaly nepřetržité procházení webu při jasu obrazovky 150 nitů. iPhone 15 Pro vydržel 10 hodin a 53 minut, což je o 40 minut déle než iPhone 14 Pro a téměř o 2 hodiny déle než Pixel 7 Pro. 11 a více hodin je zde považováno za vynikající.

.