Zavřít reklamu

V posledních dnech se na našem magazínu pravidelně věnujeme oblíbené alternativě za WhatsApp, která se nazývá Signal. Tato aplikace patří mezi jednu z nejbezpečnější aplikací, co se tedy ochrany uživatelských dat a dalších informací týče. Z WhatsAppu se na alternativní a bezpečnější aplikace přesouvají především ti uživatelé, kterým se nelíbí nové podmínky používání zmíněného komunikátoru. V minulých článcích už jsme se například podívali na to, jak lze Signal zabezpečit pomocí Touch ID či Face ID, v tomto článku se pak společně podíváme na to, jak v Signalu poslat obrázek, který lze vidět jen jednou.

Jak v aplikaci Signal poslat obrázek, který lze zobrazit jen jednou

V případě, že chcete někomu v rámci Signalu poslat obrázek či fotku, kterou si dotyčný bude schopen zobrazit pouze jednou, a poté dojde ke zničení, tak se nejedná o nic složitého. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste se přesunuli do aplikace Signal.
  • Na domovské obrazovce si otevřete konkrétní konverzaci, ve které chcete obrázek poslat.
  • Jakmile tak učiníte, tak nalevo od textového pole pro zprávu klepněte na ikonu +.
  • Poté si vyberte fotku či obrázek, který chcete dotyčnému uživateli poslat.
  • Nyní na obrázek klepněte, čímž se ocitnete v náhledu samotného média.
  • Zde je nutné, abyste v levém dolním rohu klepnuli na ikonu kulaté šipky se znakem nekonečna.
  • Po klepnutí se ikona nekonečna změní na jedničku, což značí, že bude fotku možné prohlédnout jen jednou.
  • Nakonec stačí pomocí tlačítka napravo obrázek klasickým způsobem odeslat.

Takto jednoduše lze v rámci Signalu odeslat obrázek, který se po zobrazení druhou stranou automaticky zničí. Jedná se o podobný koncept, se kterým před několika lety přišel Snapchat – na tom si totiž také veškeré fotky mohou uživatelé zobrazit pouze jednou. Tato možnost se hodí v případě, že nechcete, aby si mohla druhá strana vaši fotku nějakým způsobem uložit do fotogalerie. Jakmile dojde k prohlédnutí této fotky, tak se automaticky zničí a není žádným způsobem možné, abyste ji obnovili. Až tedy příště budete posílat nějakou důvěrnou fotku, zvažte tuto možnost.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.