Zavřít reklamu

Na světě existuje hned několik sociálních sítí – největší z nich je bezesporu Facebook, který je tady s námi již několik dlouhých let. Facebook je součástí stejnojmenného impéria, pod které patří také například Messenger, Instagram či WhatsApp. Společnost Facebook samozřejmě veškeré své sociální sítě, potažmo jejich aplikací, neustále vyvíjí. I díky vývoji si udržuje stálou uživatelskou základnu, která se doopravdy velmi důležitá. Facebook totiž žije především z reklam, které si u něj objednávají inzerenti, aby propagovali svůj produkt či službu. Jednou z posledních změn aplikace Facebook je kompletní změna designu. Tuto změnu jste mohli zaznamenat, tedy pokud patříte mezi uživatele Facebooku, již před několika měsíci.

Změna designu u populární aplikace či služby je vždy velmi kontroverzní. Design je totiž čistě subjektivní záležitost a to, co se líbí jednomu člověkovi, se nemusí líbit druhému – zkrátka a jednoduše, sto lidí – sto chutí. Osobně jsem za tu dobu na nový design Facebooku moc chvály neviděl. Nejen na našem magazínu se objevily negativní komentáře, které nový vzhled webové verze Facebooku kompletně haní a uživatelům se nelíbí. Mně osobně se však design zcela upřímně líbí a věřím, že některým dalším uživatelům také, pouze to nezmínili v komentářích. Pro všechny uživatele Facebooku, kterým se nový design nelíbí, mám naprosto skvělou zprávu – existuje totiž jednoduchá možnost, pomocí které lze nový design zmíněné sociální sítě opět přepnout zpět na ten starý. Pokud chcete zjistit, jak na to, tak pokračujte ve čtení dalšího odstavce.

Nový design webového rozhraní Facebooku:

Hned na začátek zmíním, že níže uvedený postup bohužel funguje pouze v prohlížečích, které běží na platformě Chromium (tzn. Chrome, Opera, Edge, Vivaldi a další), popřípadě postup funguje také ve Firefoxu. Co se týče Safari, tak zde bohužel možnost pro přepnutí designu neexistuje. Pokud tedy patříte mezi uživatele dříve uvedených prohlížečů, tak je vše otázkou několika klepnutí. Možnost přepnutí získáte jednoduše pouhou instalací doplňku, postupujte následovně:

 • Doplněk pro prohlížeče běžící na platformě Chromium stáhnete pomocí tohoto odkazu,
 • doplněk pro Firefox stáhnete pomocí tohoto odkazu.
 • Jakmile se na stránky doplňku přesunete, tak stačí, abyste jej do prohlížeče nainstalovali.
 • Po instalaci ve vašem prohlížeči přejděte na stránky facebook.com.
 • Jakmile tak učiníte, tak v pravé horní části prohlížeče, kde se nachází doplňky, klepněte na novou ikonku.
  • V některých případech se nová ikona nemusí hned zobrazit – v Chrome je nutné klepnout na ikonu puzzle a ikonu přidat.
 • V menu, které se poté zobrazí, zvolte možnost Classic Facebook design.
 • Poté už jen stačí, abyste stránku aktualizovali – stačí klepnout na příslušnou ikonu, anebo stisknout Command + R (na Windows F5).
 • Ihned poté se načte původní vzhled Facebooku, který můžete ihned začít naplno využívat.
 • Pokud se chcete vrátit zpět na nový design, tak klepněte na ikonu doplňku, zvolte možnost NEW Facebook design [2020+] a aktualizujte stránku.

Diskuze k článku

  hrozný paskvil – to se jim fakt nepovedlo. Alespoň dát uživateli možnost vybrat si co se mu líbí a to si nechat: Z reakce lidí by bylo zcela jasné, že tento vzhled je nepoužitelný.

celý text

Čtěte více