Zavřít reklamu

Jak zjistit IMEI iPhone je postup, který minimálně jednou zajisté vyhledá každý z nás. IMEI je totiž jedinečný identifikátor vašeho iPhonu, prostřednictvím kterého ho lze rozpoznat. Potřebovat ho můžete v několika různých situacích – například při odeslání do servisu, kontrole záruky skrze nástroj Applu, zjišťování toho, zdali je zařízení součástí servisního programu apod. Prostřednictvím IMEI tedy vždy jednoduše zjistíte, zdali je zařízení doopravdy vaše. Pojďme se společně v tomto článku podívat na 6 způsobů, jak zjistit IMEI na iPhone.

Nastavení

Nejjednodušším způsobem, jak můžete zjistit IMEI vašeho iPhonu, je přímo v Nastavení. Stačí, abyste přešli do Nastavení → Obecné → Informace, kde sjeďte níže. Zde lokalizujte kolonku IMEI, kde už jej najdete. Máte-li iPhone s Dual SIM, zobrazí se zde dvě čísla IMEI – pro každou SIM jedno. Popřípadě lze přímo v iOS zjistit IMEI také vytočením telefonního čísla *#06#.

Finder a iTunes

Číslo IMEI lze jednoduše zjistit také skrze Finder na Macu, popřípadě skrze iTunes na počítačích s Windows. V tomto případě stačí, abyste iPhone připojili k Macu či počítači prostřednictvím Lightning – USB kabelu. Následně přejděte do Finderu, respektive iTunes, rozklikněte vaše zařízení a pod názvem vašeho iPhonu už se číslo IMEI zobrazí, společně s dalšími informacemi.

Jak zjistit IMEI iPhone

Tělo zařízení

V případě, že se z nějakého důvodu nemůžete dostat do Nastavení, popřípadě pokud iPhone nelze ani připojit k počítači, tak byste měli vědět, že IMEI zjistíte i přímo na těle zařízení. Pokud máte iPhone 6 a starší, tak číslo IMEI najdete na zádech zařízení, a to ve spodní části pod nápisem iPhone. Pokud máte iPhone 6s a novější, tak číslo IMEI najdete na šuplíčku SIM karty, který je nutné pomocí nástroje vysunout.

Krabice od zařízení

Apple číslo IMEI, společně s dalšími identifikátory a údaji, nechává tisknout také na krabici od vašeho iPhonu. Konkrétně lze číslo IMEI najít na štítku, který se nachází někde na krabici nalepený. Lokalizovat jej můžete prostřednictvím čárových kódů – jednoduše ho neminete, tedy pokud ho někdo před vámi schválně nestrhl. Kromě IMEI zde najdete například i sériové číslo, označení a další informace.

Jak zjistit IMEI iPhone

Faktura nebo účtenka

Někteří prodejci umisťují číslo IMEI koupeného iPhonu také na fakturu či účtenku, a to především pro zjednodušení identifikaci zařízení při případné reklamaci. Jednoduše si totiž prodejce najde fakturu s číslem IMEI a ihned tak zjistí, zdali se jedná o to samé zařízení. Nejčastěji se IMEI nachází na faktuře či účtence přímo pod názvem položky.

Jak zjistit IMEI iPhone

Jiné Apple zařízení

Číslo IMEI vašeho jablečného telefonu lze zjistit jednoduše také skrze vaše jiné Apple zařízení, pokud jej máte k dispozici. V případě, že byste chtěli zjistit IMEI zařízení skrze iPhone či iPad, tak přejděte do Nastavení → váš profil, kde sjeďte dolů a konkrétní iPhone rozklikněte, čímž se vám následně číslo IMEI zobrazí. Na Macu pak přejděte do  → Předvolby systému → Apple ID, kde ve spodní části levého menu rozklikněte vybraný iPhone, čímž se číslo IMEI zobrazí.

.