Zavřít reklamu

Apple Watch jsou vzhledem ke své velikosti nesmírně komplexní zařízení, které toho umí opravdu více než dost. S jejich pomocí můžete sledovat vaši aktivitu a zdraví, přijímat a interagovat s notifikacemi, telefonovat, zobrazovat různé informace a mnoho dalšího. V případě, že máte větší prsty, popřípadě pokud už nevidíte úplně dobře, tak se vám Apple Watch dost možná neovládají úplně ideálně – z toho důvodu už vás někdy mohlo napadnout, že by bylo fajn, kdybychom mohli obrazovku jablečných hodinek zrcadlit na iPhone a přímo odsud je ovládat. Pokud byste tuto funkci rádi využili, tak pro vás mám skvělou zprávu.

Jak zrcadlit a ovládat Apple Watch přes iPhone

V nové aktualizaci watchOS 9, potažmo v iOS 16, totiž došlo k přidání této zmíněné funkce. To znamená, že si uživatelé mohou nechat zrcadlit obrazovku Apple Watch přímo na větší displej iPhonu, odkud hodinky mohou jednoduše ovládat. Ať už se tedy chystáte dělat cokoliv a víte, že by se vám mohlo lépe pracovat právě na jablečném telefonu, tak pro započetí zrcadlení stačí umístit Apple Watch v dosahu iPhonu a postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, sjeďte o kus níže, kde najděte a rozklikněte kolonku Zpřístupnění.
  • Následně se opět přesuňte kousek dolů a lokalizujte kategorii Mobilita a motorika.
  • V rámci této kategorie pak v seznamu možností klepněte na Zrcadlení Apple Watch.
  • Pak už jen stačí, abyste pomocí přepínače funkci Zrcadlení Apple Watch přepínačem aktivovali.
  • Nakonec už se na displeji vašeho iPhonu ve spodní části obrazovky zrcadlené Apple Watch objeví.

Výše uvedeným způsobem je tedy možné zrcadlit a ovládat Apple Watch přes iPhone. Jak už bylo zmíněno výše, tak pro využití musíte mít na hodinkách nainstalovaný watchOS 9, na telefonu pak iOS 16. Tímto však omezení bohužel nekončí – funkce zrcadlení je bohužel k dispozici pouze na Apple Watch Series 6 a novější. V případě, že tedy vlastníte nějaké starší jablečné hodinky, tak se budete muset bez této funkce obejít. Není však vyloučeno, že Apple v budoucnu zpřístupní tuto funkci i na své starší hodinky.

.