Zavřít reklamu

Kromě toho, že jsme se před pár týdny dočkali vydání iOS 16 pro veřejnost, tak po boku tohoto systému vyšel ještě nový watchOS 9. Tomu se nedostává pochopitelně tolik pozornosti jako iOS 16, je však nutné zmínit, že i zde je nových funkcí k dispozici více než dost. Jak už to tak ale bývá, tak se po nainstalování aktualizací najdou uživatelé, kteří mají různé problémy. Pokud jste si nainstalovali watchOS 9 a došlo ke zpomalení Apple Watch, tak v tomto článku najdete 5 tipů pro jejich opětovné zrychlení.

Odstranění aplikací

Aby mohly Apple Watch a prakticky jakékoliv jiné zařízení fungovat, tak musí mít dostatek volného místa v úložišti. Velkou část úložiště jablečných hodinek zabírají aplikace, které však uživatelé často vůbec nevyužívají a ani o nich nemusí vědět, jelikož se instalují automaticky po provedení instalace na iPhone. Tuto funkci automatické instalace aplikací lze naštěstí vypnout, stačí přejít na iPhonu do aplikace Watch, kde otevřete do sekci Moje hodinky. Poté přejděte do Obecné a vypněte Automatická instalace aplikací. Nepotřebné aplikace pak smažete v sekci Moje hodinky, kde sjeďte úplně dolů, konkrétní aplikaci rozklikněte, a poté podle typu buď deaktivujte přepínač Zobrazovat na Apple Watch, anebo klepněte na Smazat aplikaci na Apple Watch.

Vypínání aplikací

Zatímco na iPhonu nedává vypínání aplikací smysl, tak u Apple Watch je tomu naopak. Pokud nepoužívané aplikace na jablečných hodinkách vypnete, může to mít velmi pozitivní vliv na rychlost systému, jelikož dojde k uvolnění operační paměti. Pokud byste chtěli zjistit, jak lze na Apple Watch aplikace vypnout, tak se nejedná o nic složitého. Stačí, abyste se do konkrétní aplikace prvně přesunuli, a poté podržte boční tlačítko (nikoliv digitální korunku), až se zobrazí obrazovka s posuvníky. Pak už jen stačí podržet digitální korunku, a to do té doby, až obrazovka s posuvníky zmizí. Tímto jste úspěšně aplikaci vypnuli a uvolnili operační paměť Apple Watch.

Omezení aktualizací na pozadí

Mnoho aplikací pracuje také na pozadí, díky čemuž máte vždy jistotu toho, že pokud je otevřete, tak se vám vždy objeví nejnovější data. U aplikací sociální sítí se může jednat o nejnovější obsah v podobě příspěvků, u aplikací na počasí pak o nejnovější předpovědi apod. Aktivita na pozadí však hlavně u starších Apple Watch způsobuje zpomalení systému, takže pokud vám nevadí, že si na zobrazení nejnovějšího obsahu v aplikacích budete vždy muset počkat, tak můžete tuto funkci omezit. Stačí na Apple Watch přejít do Nastavení → Obecné → Aktualizace na pozadí.

Vypnutí animací

Kdekoliv se (nejen) ve watchOS podíváte, tak si můžete všimnout různých animací a efektů, díky kterým vypadá systém dobře a moderně. K vykreslení těchto animací a efektů je však potřebný výkon, kterého hlavně u starších modelů hodinek není na rozdávání – ve finále tak může docházet ke zpomalení. Naštěstí jde však animace a efekty vypnout, čímž okamžitě Apple Watch zrychlíte. Pro deaktivaci animací na nich stačí přejít do Nastavení → Zpřístupnění → Omezit pohyb, kde pomocí přepínače aktivujte možnost Omezit pohyb.

Reset do továrního nastavení

Jestliže jste provedli všechny výše uvedené tipy a Apple Watch stále nejsou tak rychlé, jak byste si představovali, tak pro vás mám ještě jeden poslední tip – reset do továrního nastavení. Jakkoliv se tento tip může zdát drastický, tak věřte, že se nejedná o nic zvláštního. Většina dat se totiž do Apple Watch zrcadlí z iPhonu, tak nemusíte nic složité zálohovat nebo se obávat ze ztráty některých dat. Po provedení resetu továrního nastavení tak během chvilky budete mít vše opětovně k dispozici. Tento úkon provedete tak, že na Apple Watch přejdete do Nastavení → Obecné → Reset. Zde stiskněte možnost Smazat data a nastavení, následně se autorizujte pomocí kódového zámku a postupujte podle dalších pokynů.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.