Zavřít reklamu

Knihovna aplikací je na jablečných telefonech k dispozici od iOS 14. Tento operační systém je pro veřejnost k dispozici již několik měsíců a za tu dobu si na něj většina uživatelů už udělala vlastní názor. Tyto názory mnoho z vás samozřejmě vyjádřilo také v komentářích. Nejen díky komentářům pak můžeme určit, že vůbec nejkontroverznější novou funkcí z iOS 14 je Knihovna aplikací. Apple uvádí, že si uživatel pamatuje rozmístění aplikací pouze na dvou prvních stránkách domovské obrazovky – a přesně proto přišel s řešením v podobě Knihovny aplikací, kde se veškeré méně používané aplikace nachází chytře seřazeny v určitých kategoriích.

Koncept jako takový je samozřejmě dobrý, uživatelům každopádně chybí především možnost pro úpravu kategorií a jednotlivých aplikací v nich. Některým jedincům se pak bohužel kalifornský gigant netrefil do chuti vůbec a byli by nejraději, kdyby Knihovnu aplikací mohli deaktivovat. Pokud i vy patříte mezi tyto jedince, kteří Knihovnu aplikací nesnáší, a zároveň máte na iPhonu nainstalovaný jailbreak, tak pro vás mám skvělou zprávu. Existuje totiž tweak, pomocí kterého můžete na vašem iOS zařízení mnohými nenáviděnou Knihovnu aplikací deaktivovat – nazývá se App Library Disabler. Zmíněný tweak je doopravdy velmi jednoduchý a nenajdete v něm žádné nastavení. Vše, co musíte pro deaktivaci Knihovny aplikací udělat, je provést stažení a instalaci tohoto tweaku. Najdete jej ke stažení zdarma v repozitáři BigBoss.

Jestliže se Knihovny aplikací úplně zbavit nechcete a naopak byste si ji chtěli nějakým způsobem vylepšit, tak vám i v tomto případě dokážeme pomoci. Přesně pro vás je totiž k dispozici další tweak, jenž nese název App Library Controller. Pokud provedete instalaci tohoto tweaku, tak získáte možnost pro rozšířené nastavení Knihovny aplikací. Budete si například schopni zvolit, aby se veškeré aplikace zobrazovaly v abecedním seznamu, mimo to nechybí několik možností pro změnu vzhledu, a to například vyhledávacího pole či jednotlivých ikon v kategoriích. Deaktivovat si můžete také zobrazování názvů jednotlivých aplikací či kategorií, což se hodí v případě, že máte rádi minimalistický design. I tweak App Library Controller stáhnete bezplatně v repozitáři BigBoss, viz článek níže.

.