Zavřít reklamu

Letos v dubnu Apple představil 24″ iMac s čipem M1, který nahradil dřívější 21,5″ verzi s procesorem od Intelu. Díky přechodu na vlastní platformu Apple Silicon tak dokázal znatelně posílit celkový výkon zařízení, přičemž se zároveň pochlubil znatelnou změnou designu, živějšími barvami novou Magic Keyboard. Otázkou každopádně zůstává, jak je na tom nástupce současného 27″ modelu. Ten je již delší dobu neaktualizován a obecně je kolem produktové řady iMac spousta otázek.

Nástupce s označením Pro

Ještě pár měsíců dozadu se přitom spekulovalo nad vývojem 30″ iMacu, který nahradí současnou 27″ verzi. Populární analytik a redaktor Bloombergu, Mark Gurman, ale v dubnu upřesnil, že Apple pozastavil vývoj tohoto zařízení. Zároveň Apple již v roce 2017 přestal prodávat iMac Pro, který byl mimo jiné jediným jablečným počítačem svého druhu, který byl k dostání ve vesmírně šedém provedení. Kvůli těmto krokům jablečná komunita znejistila.

Odpověď na celý tento problém ale nemusí být tak daleko, jak se na první pohled zdá. Jak ostatně infrormuje i portál iDropNews, Apple by teoreticky mohl přijít s povedeným nástupcem s označením iMac Pro, který by mohl nabídnout 30″ obrazovku a čip M1X. Právě ten dle všeho nyní míří do očekávaných MacBooků Pro, přičemž by měl nabídnout až nevídaně vysoký výkon. Něco podobného by v současné chvíli potřeboval i větší all-in-one počítač od Applu. Přesně v tomto totiž 24″ iMac s M1 strádá. Ačkoliv čip M1 nabízí dostatečný výkon, tak je nutné počítat s tím, že se stále jedná o vstupní zařízení určené pro běžnou práci, nikoliv pro nic náročnějšího.

imac_24_2021_prvni_dojmy16

Design

Z hlediska designu by takovýto iMac Pro mohl vycházet z již zmiňovaného 24″ iMacu, avšak v trošičku větších rozměrech. Pokud se tedy skutečně dočkáme představení takovéhoto jablečného počítače, lze také lehce počítat s použitím neutrální barvy. Jelikož se zařízení bude zaměřovat na profesionály, tak by u něj současné barvičky, které známe z 24″ iMacu, nedávaly tak úplně smysl. Zároveň se mezi jablíčkáři objevují dotazy, zdali bude mít i tento iMac známou bradu. Podle všeho bychom s ní spíše měli počítat, jelikož právě zde jsou uschovány veškeré potřebné komponenty, případně i čip M1X.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Cista uvaha: viac mi sedelo bavit sa o verzii ’32 palcov cim by zrovnali velkost a design s ProDisplay monitormi. Anyway, iMac niesol v tej dobe privlastok ‚PRO‘ kvoli chipsetu XeonW a specialnymi ECC reg RAM. Kedze vtedy nebola moderna alternativa MACU PRO. V kazdom pripade upgrade chipu na nejakeho nastupcu (M2, prip ten M1X) asi nie je ciel na ‚PRO‘ ….max len na ten iMac. Dalsim faktom je grafika. Ono sa to zda, ze to staci, ale nie na PRO veci. (zlozitejsie animacie, advanced prostprodukcia, rendering atd..) Kedze vypadla podpora externeho grafickeho rozhrania, (eGPU) tak to asi bude bieda. A to este s dorazom na fakt, ze sa budu pokusat vsetko stlacit do ‚ipad’ slim tela. Jednoducho ta mikro zakladna doska v brade iMacu vela zazrakov neprinesie. Nie v dnesnej dobe. Jednoducho taky je dnes technlogicky strop a najvykonnejsia RTX od Nvidie nie je zo srandy tak velka ako cely MAC mini (ci 2 x vacsia ako brada nejakeho iMacu). No uvidime ci prinesie Appe nejaky technologicky zazrak, potencial na to hadam maju. :)

    Makám bohužel na iMacu s Intelem a výkonově je to tragédie. Nikdy bych to nechtěl ani zadarmo. Na rendery videa máme PC. Nechápu, za co se platí ty nehorázný ceny, když to mělo vždycky ubohý výkon.v

celý text

Čtěte více.