Zavřít reklamu

Operační systém iOS je vybaven řadou nativních aplikací, díky kterým lze zařízení okamžitě začít používat. Navzdory schopnostem samotného zařízení jich ale stále řada chybí, a to i přesto, že by reálně mohly fungovat. Nyní si proto posvítíme na takzvaně užitečné appky. Z této kategorie máme k dispozici například Měření či Vodováhu, které v realitě poměrně dobře fungují a dokážou v případě nutnosti skvěle posloužit.

Užitečné aplikace v iOS

Dnešní iPhony disponují moderními technologiemi, díky čemuž by se zároveň mohlo jednat o perfektní zařízení pro kutily. Jak už bylo zmíněno výše, jablečné telefony by teoreticky mohly nabízet podstatně více užitečných appek, které by šlo využít například i v dílně. Začít bychom mohli rovnou u LiDAR skeneru. Tím momentálně disponují modely Pro, jímž tak vylepšuje kvalitu portrétních snímků, noční režim u fotografií, práci s rozšířenou realitou a další. Obecně lze díky němu nasnímat okolí ve 3D. Proč tedy iPhone není vybaven nativní aplikací pro 3D skenování předmětů? Rozhodně by mohla přijít vhod, a zároveň by si s ní jablíčkáři užili hodiny zábavy.

U toho by to ale nemuselo ani zdaleka skončit. Stejně tak by řadu lidí mohla potěšit aplikace pro jakousi formu měření úhlů a hluku. Na škodu by ani nemusel být nástroj pro měření intenzity světla, když už vlastně nyní displeje disponují senzory pro automatickou úpravu jasu, nebo program, s jehož pomocí by šlo relativně detailněji měřit aktuální teplotu v prostoru spolu s vlhkostí ovzduší.

iphone 12 pro lidar
LiDAR (iPhone 12 Pro)

Možností je prakticky nespočet. Zajímavostí každopádně je, že většinu ze zmiňovaných aplikací by iPhone mohl nabízet již nyní, jelikož je potřebným hardwarem vybaven. Akorát pro měření teplot a vlhkosti by bylo nutné implementovat nové senzory, zato na druhou stranu bychom získali detailnější informace o počasí, aniž bychom museli být připojeni k síti internet. Samozřejmě bychom se ale museli zrovna nacházet venku pro získání relevantních dat.

Kdy přijdou nové appky?

V závěru se ještě nabízí zásadní otázka. Kdy tyto užitečné aplikace vůbec přijdou? Podle dosavadních úniků a spekulací se o žádné takové změně nemluví. Jak už ale bylo zmíněno, iPhony jsou teoreticky pro řadu takovýchto změn prakticky připraveny a stačí už jen vytvořit nativní aplikaci. Zdali se ale vůbec někdy dočkáme, to je pochopitelně nejasné.

.