Zavřít reklamu

Operační systém iOS je vybaven řadou nativních aplikací, díky kterým lze zařízení okamžitě začít používat. Navzdory schopnostem samotného zařízení jich ale stále řada chybí, a to i přesto, že by reálně mohly fungovat. Nyní si proto posvítíme na takzvaně užitečné appky. Z této kategorie máme k dispozici například Měření či Vodováhu, které v realitě poměrně dobře fungují a dokážou v případě nutnosti skvěle posloužit.

Užitečné aplikace v iOS

Dnešní iPhony disponují moderními technologiemi, díky čemuž by se zároveň mohlo jednat o perfektní zařízení pro kutily. Jak už bylo zmíněno výše, jablečné telefony by teoreticky mohly nabízet podstatně více užitečných appek, které by šlo využít například i v dílně. Začít bychom mohli rovnou u LiDAR skeneru. Tím momentálně disponují modely Pro, jímž tak vylepšuje kvalitu portrétních snímků, noční režim u fotografií, práci s rozšířenou realitou a další. Obecně lze díky němu nasnímat okolí ve 3D. Proč tedy iPhone není vybaven nativní aplikací pro 3D skenování předmětů? Rozhodně by mohla přijít vhod, a zároveň by si s ní jablíčkáři užili hodiny zábavy.

U toho by to ale nemuselo ani zdaleka skončit. Stejně tak by řadu lidí mohla potěšit aplikace pro jakousi formu měření úhlů a hluku. Na škodu by ani nemusel být nástroj pro měření intenzity světla, když už vlastně nyní displeje disponují senzory pro automatickou úpravu jasu, nebo program, s jehož pomocí by šlo relativně detailněji měřit aktuální teplotu v prostoru spolu s vlhkostí ovzduší.

iphone 12 pro lidar
LiDAR (iPhone 12 Pro) Zdroj: MacRumors

Možností je prakticky nespočet. Zajímavostí každopádně je, že většinu ze zmiňovaných aplikací by iPhone mohl nabízet již nyní, jelikož je potřebným hardwarem vybaven. Akorát pro měření teplot a vlhkosti by bylo nutné implementovat nové senzory, zato na druhou stranu bychom získali detailnější informace o počasí, aniž bychom museli být připojeni k síti internet. Samozřejmě bychom se ale museli zrovna nacházet venku pro získání relevantních dat.

Kdy přijdou nové appky?

V závěru se ještě nabízí zásadní otázka. Kdy tyto užitečné aplikace vůbec přijdou? Podle dosavadních úniků a spekulací se o žádné takové změně nemluví. Jak už ale bylo zmíněno, iPhony jsou teoreticky pro řadu takovýchto změn prakticky připraveny a stačí už jen vytvořit nativní aplikaci. Zdali se ale vůbec někdy dočkáme, to je pochopitelně nejasné.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více