Zavřít reklamu

Až na výjimky, jako tomu bylo u iPhonů 12, má Apple zajetý systém představování nových produktů. Na novou řadu iPhonů se tak můžeme těšit každý rok v září, stejně jako co se týče nových generací Apple Watch, iPady se obvykle představují v březnu nebo říjnu atd. Pak jsou zde ale třeba takové AirPody, na které čekáme skutečně neúměrně dlouho. 

Má smysl koupit si teď AirPody Pro? Apple tato TWS sluchátka uvedl na trh už 30. října 2019, takže zanedlouho to už budou celé tři roky. Právě letos tak očekáváme jejich nástupce. I když toho o novinkách příliš nevíme, ať už přijdou jakékoli, je pravděpodobné, že sluchátka budou ve stejné cenové relaci, jako je tomu nyní. A to je samozřejmě pro zákazníky problém. Mají tedy čekat na novinku, nebo si nyní koupit už tak starý a pořád poměrně drahý model?

Kdo si počká… 

Technologie se neustále vyvíjejí, a to spíše rychle než pomalu. Tříletý cyklus je tedy skutečně neúměrně dlouhý s ohledem na čekání na novou generaci nějakého produktu. Je sice pravda, že tomu se pak dostane patřičné pozornosti, jenže chvíli po jeho vydání onen humbuk kolem něho začne postupně utichat, až upadne v zapomnění.

Apple by nemusel dělat moc změn, aby přinášel nové AirPody každý rok, a aby se o nich každý rok hovořilo. S takovým oknem mezi starou a novou generací se v něm vytvoří opravdu hodně konkurence, která mnohdy na řešení Applu funkčně nijak neztrácí, a protože je o ni v aktuální době prostě slyšet, mnoho zákazníků ji dá přednost. A je to poměrně logické.

Navíc jsou zde pak ty spekulace. Kdo se v problematice orientuje, ví, že se šušká o nástupci, a i kdyby daný produkt chtěl, prostě si počká až na novinku, protože je evidentní, že dříve či později přijde. O AirPodech 3. generace se ostatně mluvilo už minimálně s ročním předstihem, jen nás Apple pořád šponoval jako kšandy, než jsme se jich skutečně dočkali. Možná je fajn vidět pak všechny ty veliké novinky, která nové generace přinese, jenže z prodejního hlediska by mohlo být výhodnější přinášet menší změny a pravidelně. Vidíme to ostatně u iPadů, kde se toho zas tolik nemění, stejně jako u Apple Watch.

Situace s barvami 

A pak je zde ještě HomePod mini, nejzáhadnější produkt Applu. Má smysl si jej teď pořídit? Společnost ho představila 16. listopadu 2020, a od té doby se vyjma vylepšení softwaru dočkal nových barevných kombinací. Stačí to? Dalo by se ale říci, že vlastně ano. O HomePodu mini se tak psalo nejen, když Apple nové barvy uváděl, ale i když přišly na trh. V mezidobí by tak mohlo jen stačit poškádlit zákazníky novými barvičkami, na což ostatně Apple přišel už i s iPhony. Proč tedy máme pořád ty AirPody jen čistě bílé?

.